Hani zam yoktu!

Hani zam yoktu!

Gaziantep’te öğrenci servis ücretlerine geçtiğimiz yıla oranda yüzde 10 ile 20 arasında değişen zam yapıldı. Gaziantep Servis İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, bu yıl zam yapılmayacağını dile getirmesine rağmen bazı servis sahiplerinin kafalarına göre zam yapmaları öğrenci velilerinin tepkisine yol açtı.

SERVİSÇİLER ODASI BU KONUDA ÖNLEM ALMALI!

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gaziantep Servis İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, bu yıl öğrenci servis ücretlerine zam yapılmadığına dikkat çekmişti. Özcan açıklamasında, servis hizmetlerinde bir sorun yaşanmadığını anlatmıştı. Bu sözlere rağmen birçok öğrenci servisi hattında geçen yıl alınan ücretlerin üzerine keyfi zam yapıldığı iddia edildi. Öğrenci servis ücretlerine ortalama yüzde 10 ile 20 arasında değişen zamların yapıldığına dikkat çeken öğrenci velileri, “Bununla ilgili olarak meslek odası gereken çalışmaları yapmalı ve madem zam yoksa alınan bu zam kararlarının geri alınmasını sağlamalı” şeklinde görüş belirttiler.

“YENİ ARAÇLARLA HİZMET VERİYORUZ”

İsmet Özcan “Gaziantep deki servisçilik fiyat ve kalite olarak Türkiye de ilk sıralarda geldiğini 1.300 öğrenci servisi olduğunu yüzde 90 oranında yeni araçlar olduğunu ayrıca Türkiye de sadece Gaziantep te sertifikalı sürücü olduğunu bu sertifika milli eğitim ve trafik şubenin verdiği sertifikalardan ayrı olarak 11 dalda çocuk  psikolojisi, öfke kontrolü, güvenli araç sürüşüne kadar bir eğitimden geçirildi sınav yapıldı Büyükşehir belediyemiz il milli eğitim müdürlüğümüz il emniyet müdürlüğümüz Gaziantep üniversitesi ve odamız arasında imzalanan bir protokol le Türkiye de bir ilki gerçekleştirdik Büyükşehir Belediye Başkan'ımız Fatma Şahin ve diğer yetkililer bu işe öncü oldu maddi manevi destekte bulundular ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi . Özcan yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak kazasız belasız bir sezon geçirmeyi Allahtan dilediğini servisçiler Hakkı'nda ki şikayetleri odamıza polise zabıtaya bildirmelerini velilerden rica etti” diye konuştu.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
24.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin