Hastane girişinde bir tuhaf uygulama

Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniklerinin bulunduğu ara sokağın...
Hastane girişinde bir tuhaf uygulama

Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniklerinin bulunduğu ara sokağın girişi derme-çatma briketlerle kapatıldı. Bölgede yer alan esnaf temsilcileri ile vatandaşların tepki gösterdiği uygulamanın kaldırılması istendi. Diğer yandan hastane bünyesinde yer alan Göz Polikliniğinin başka bir hastaneye kaldırılacağı iddia edilirken, bu duruma vatandaşlar tepki gösterdi.

YOLU TRAFİĞE KAPATIYORLAR

Yıkım kararı bulunan ve kısa süre sonra yıkılması planlanan Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniklerinin bulunduğu sokakta yol trafiğe kapatıldı. Duruma bölgede yer alan esnaf temsilcileri tepki gösterdi. Derme çatma biriketlerle kapatılan yolun girişinde sadece vatandaşların geçişi için bir alan bırakıldı. Acil hasta girişinde hastanenin İnönü Caddesi’ne bakan kısmından giriş yapılmasına karar verildi. Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin şehir merkezine bakan yolunun trafiğe kapatılması karşısında bölgede bulunan esnaf temsilcileri duruma tepki gösterdiler. Hastane yönetimi tarafından atılan bu adımın doğru olmadığına dikkat çeken esnaf temsilcileri, “Zaten yıkım kararı olan bir hastanenin giriş kısmı neden kapatılır anlamış değiliz” diye konuştular.

GÖZ POLİKLİNİĞİ TAŞINIYOR MU?

Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Polikliniğinin taşınmasının gündeme geldiği iddia edildi. Şahinbey ilçesinde büyük bir oranda nüfusa hitap eden Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göz Polikliniğinin kaldırılmaması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Göz Polikliniğinin kapatılacağı yönünde iddialar var. Umarız bu iddialar asılsız çıkar. Çünkü Şahinbey ilçesinin bugün en büyük hastanesi Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesidir. Bu hastane bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Göz Polikliniğinin en azından hastane yıkılana kadar faaliyetlerini sürdürmelerini istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
17.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin