Hayırseverlere önemli çağrı

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi, haftanın 6 günü kazanlar dolusu yemek pişirerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.
Hayırseverlere önemli çağrı

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi, haftanın 6 günü kazanlar dolusu yemek pişirerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Vakıf yöneticileri yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle bu mübarek ayda yapılacak yardımlar için hayırseverlere çağrıda bulundular. Hayırseverlerin yardımları sayesinde yoksulun bu mübarek ayda yüzünün güleceğini anlatan yetkililer, yardım faaliyetlerinin aralıksız bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çektiler.

22 YILDIR ARALIKSIZ YARDIM YAPILIYOR

Gaziantep’te yaklaşık 22 yıldır yoksul ailelere yemek yardımında bulunan Uşşaki Vakfı, haftanın 6 günü bu yardımlara aralıksız devam ediyor. 400 aile olmak üzere toplam 2 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılayan vakıf, Gaziantepli hayırsever vatandaşları bekliyor. Vakfa gelen vatandaşların tamamı kadınlardan oluşurken, kimisi kucağında bebeğiyle, kimisi engelli çocuğuyla gelerek yemek sırasında evine bir tabak yiyecek götürmenin mücadelesini veriyor. UşŞşki Vakfı Müdürü Mehmet Göğüş, yaklaşan Ramazan ayında yapılacak yardımlar için hayırseverlere çağrıda bulundu. Göğüş, “Ramazan ayında da yardımlarımızı etkili bir şekilde sürdüreceğiz. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımızın bizlere bugünden yardımlarını ulaştırmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“HAYIR DUALARIYLA AYRILIYORLAR”

İhtiyaç sahibi olmalarına rağmen kendilerini çeken kameralara tebessüm eden kadınlar, kendilerine yemek dağıtımı yapan yardımseverlere dua ediyor. Anneleriyle birlikte yemek almaya gelen çocuklar ise hiçbir şeyden habersiz sabırsızlıkla sıra bekliyor. Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi Müdürü Mehmet Göğüş, Gaziantep’te bulunan hayırseverlerin destekleriyle yoksul ailelerin haftanın 6 günü karınlarını doyurduklarını belirtti. Yetişkin, “Burada yaptığımız yemekler çok temiz ve lezzetlidir. Onların hayır dualarını alıyoruz. Yoksul ailelere yardım etmek isteyen vatandaşlarımızı vakfımıza bekliyoruz. Gelsinler, yürek burkan duaları kendileri işitsinler. Vakfımız haftanın 6 günü 400 aile olmak üzere toplamda 2 bin kişiye yemek dağıtıyor” diye konuştu.

GÜNDEM
Zeynep Keskin
12.05.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin