Hayvanat Bahçesi’nde izdiham yaşandı

Hayvanat Bahçesi’nde izdiham yaşandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Gaziantep Hayvanat Bahçesi gün boyu misafirlerini ücretsiz kabul etti. Gaziantepliler Hayvanat Bahçesine akın ederken Burç Ormanı girişinde uzun araç kuyruğu oluştu. Araçların biletli kabul edildiği Hayvanat Bahçesi girişinde resmen araç izdihamı yaşandı.

GAZİANTEPLİLER HAYVANAT BAHÇESİNE AKIN ETTİLER

Dünya'nın 4'üncü, Avrupa'nın 3'üncü, Türkiye'nin ise en büyüğü olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, 23 Nisan'da ziyaretçilerine ücretsiz hizmet verdi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren Hayvanat Bahçesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in talimatıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda binlerce ziyaretçisini ücretsiz ağırladı. Ziyaretçilerine 08.00-17.00 saatlerinde kapılarını ücretsiz açarken Burç Ormanına araç girişleri ise ücretli sağlandı. Yaklaşık 4 milyon kişinin ziyaret ettiği Hayvanat Bahçesi'nde özellikle çocuk ziyaretçiler, doyumsuz bir bayram geçirdiler.

TÜRKİYE’NİN İLK SAFARİ PARKINI GEZDİLER

Büyükşehir Belediyesi tarafından "Burç Ormanı Doğal Hayatı Koruma ve Rekreasyon Projesi" kapsamında Burç Ormanı içerisinde 1000 dönüme kurulan Hayvanat Bahçesi'nde, Türkiye'nin ilk Safari Parkı açıldı. Safari Parkında kızıl geyikler, alageyikler, benekli geyikler, ceylanlar, karacalar, dağ keçileri, tiftik keçileri, kamerun koyunları, maymunlar, haflinger ve midilli atları, kangurular, tibet öküzleri, mandalar, develer, kangurular, lamalar, deve kuşları, tavus kuşları ve benzeri birbiriyle bir arada yaşayabilen 25 farklı türde toplam 257 adet hayvan ile yaklaşık 50 farklı türde 500 adet kanatlı hayvan yer aldı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
24.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin