“HDP Türkiye partisi”

“HDP Türkiye partisi”

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Gaziantep Milletvekili Adayları Mehmet Karayılan ile Atiye Okay, Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sabri Kocaman’la sohbet eden HDP Milletvekili Adayı Mehmet Karayılan, “HDP 7 Haziran’da ortaya koyduğu tüm sloganlarıyla 24 Haziran seçimine hazırlanıyor. HDP Türkiye partisidir” dedi.

SEÇİM ÇALIŞMALARINI KENT GENELİNDE SÜRDÜRÜYORLAR

Seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren HDP Milletvekili adayları imarlı bölgelerin yanı sıra taşra mahallelerde de kurulan ekiplerle 24 Haziran seçimlerinin hazırlıklarını sürdürüyorlar. Halkların Demokrasi Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Karayılan, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimde HDP olarak önemli bir başarıya imza atacaklarının altını çizdi. Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sabri Kocaman’la güncel gelişmelere ilişkin görüş alış verişinde bulunan Karayılan, “HDP 7 Haziran’da ortaya koyduğu tüm sloganlarıyla 24 Haziran seçimine hazırlanıyor. HDP Türkiye partisidir” diye konuştu. HDP adaylarının profil yapısının Türkiye genelini yansıttığını anlatan Karayılan, “Yeşil kartlı ve Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından faydalanan tüm vatandaşlarımız bilsinler ki aldıkları yardım devlet yardımıdır. Kimse babasının kesesinden yardım etmiyor. Yardımları alsın vatandaşlarımız ama sandığa da özgür iradeleriyle gitsinler” dedi.

“HER İNANCA, HER DÜŞÜNCEYE SAYGIMIZ SONSUZDUR”

Halkların Demokrasi Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Mehmet Karayılan, ülke genelinde aday belirleme çalışmalarında her düşünceden, her görüşten insana listelerde yer verildiğine dikkat çekerek, “HDP olarak biz her görüşten ve her inançtan insanların düşüncelerini özgürlük içinde ifade etmelerini önemsiyoruz. Basın özgürlüğünü bu açıdan önemsiyoruz. Maalesef Türkiye’de meydana gelen olaylarda basın üzerinde sansür uygulanıyor. HDP yeni yaşam algısını toplumsal olarak kabul etmemiz gerektiğini savunuyor. Sorunları hep dile getireceğiz. Sorunların takipçisi olacağız. Bu ülkede emeğiyle, alın teriyle kazanan insanların itibar göreceği bir ortam yaratacağız. Yolsuzluk yaparak haksız kazanç elde ederek ülkeyi yönetmeye çalışanlara artık müsaade edilmeyecek. Ciddi sorunlarımız var. Marka şehir diyoruz ama markadan çok uzağız. Sanayide altıncı, eğitimde sonuncu sırada olmamız bizi yönetenlerin utancıdır. HDP’nin 7 Haziran’da aldığı sonuçtan daha iyi bir sonuç alacağını düşünüyorum. Halkla buluşmaya devam edeceğiz, mahallelerde dağıtılan yardımların işe yaramayacağını biliyoruz. Halkımız özgür iradesiyle sandığa gidecektir” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
5.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin