“HENÜZ 27'SİNDE 21 MİLYONLUK OLMUŞ”

CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Can Kadaş, Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Korkmaz hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
“HENÜZ 27'SİNDE 21 MİLYONLUK OLMUŞ”

CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Can Kadaş, Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Korkmaz hakkında ağıt ithamlarda bulundu. Korkmaz ile ilgili, “Öncesinde Fetullahçı Terör Örgütüne hadislerle övgüler yağdırmış, CHP'yi fetöcülükle itham etmiş, yetmemiş tacizci tecavüzcü demiş” diye konuşan Kadaş’a görevden alınan CHP Şahinbey ve Şehitkamil ilçe eski başkanları eşlik etti.

GAZİANTEP ADLİYESİ ÖNÜNDE BULUŞTULAR

“AKP Gaziantep gençlik Kolları başkanı için bugün buraya geldik” diye sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Can Kadaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Tüm bunlarda yetmemiş üzerine birde ülkemizin kurucusu ve partimizin ebedi genel başkanının ölüm yıl dönümlerinde sürekli halde hakaretlerde bulunmuş. CHP ve iyi parti milletvekilleri mecliste her ne kadar fetönün siyasi ayağı araştırılsın dese bile bu önerge MHP ve AKP oylarıyla reddedildi. Peki, neden reddedildi? Soruyoruz buradan. Böylesi insanlar terör örgütünü överek milyonlarla oynayacak hale gelsin diye mi? Darbe girişiminde bulunan hain bir terör örgütünü dini değerlerimizi kullanarak övmek ve buna sessiz kalmak hangi vicdana sığar soruyorum! Şikayette bulunduğumuz bu zat bir tweetinde şu ifadelere yer veriyor "Vahdettin  hain değildi, Hain Diyenler haindi.!" Biraz geçmiş arşivlere bakınca kastını açıkça görüyoruz. Tarih 25 Eylül 1920, yer TBMM. Saltanat ve hilafet konusu görüşülüyor. “İkide birde Meclisi Âlinizin bu mesele üzerinde müzakere ve münakaşa açması caiz değildir kanaatindeyim. Bugün bu makamı işgal eden zat bu millet ve memleket için hain bir adamdır. Müsaade buyurunuz beyim. Hain bir adamdır.” (TBMM Gizli Celse Zabıtları, C.1, s. 135). Sen kimsin ki bu ülkenin kurucusuna hain deme cesaretini kendinde buluyorsun! Oturduğun belediye meclis kürsüsünden hakkını koruyan yargı ve hatta zatının ihale aldığını kabul eden Valiliğin yani her kurumun başında yazılı olan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusunun adını hangi sıfatla karalamaya hain etmeye kalkarsın! Bir taraftan hain bir terör örgütünü öveceksin, bir taraftan bu ülkenin kurucusuna hakaret edeceksin!  Diğer taraftan milyonluk ihaleler kapatacaksın. Yok, öyle yağma. Kayyum atanan belediyelere ithafen Ohhh paralar PKK’ya gitmiyor. Millete gidiyor Ohhh Oh diyen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya da buradan cevap veriyoruz. Soylu'dan Akp Gençlik kolları başkanı Abdullah Korkmaz için kayyum atanan belediyelerle takındığı tavrın aynısını bekliyoruz.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
8.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin