“Hep birlikte taşınalım”

Kentin değişik bölgelerinde faaliyet gösteren 73 biriketçi esnafı için eski Nizip Yolu’nda oluşturulan...
“Hep birlikte taşınalım”

Kentin değişik bölgelerinde faaliyet gösteren 73 biriketçi esnafı için eski Nizip Yolu’nda oluşturulan site alanının tamamlanmasıyla birlikte taşınma çalışmalarına başlayacak.

Esnaf temsilcileri oluşturulacak olan site alanında alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını bekliyor.

ESKİ NİZİP YOLU’NDA ESNAFA YER GÖSTERİLDİ

Gaziantep Biriketçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hayri Atar, kent genelinde farklı bölgelerde yer alan esnafın tamamının alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yeni siteye taşınması gerektiğine vurdu yaptı. Yerel yönetimler tarafından biriketçi esnafının tamamının yeni siteye taşınması konusunda uyarıldığını belirten Gaziantep Biriketçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hayri Atar, “Yerleşim alanlarına zararımız olmamasına rağmen birçok esnaf temsilcimiz yerleşim alanlarının arasında kaldı. Esnafımızın daha rahat bir ortamda çalışmalarını sürdürmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Nizip Yolu üzerinde tarafımıza gösterilen alana taşınmak için gün sayıyoruz. Mesela Tutluk Bölgesinde yer balan esnafımızda taşınmak için hazırlıklarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

“ESNAFIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ UYARI ALDI”

Yeni sitede alt yapı çalışmaların aralıksız şekilde sürdürüldüğünü anlatan Gaziantep Biriketçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hayri Atar, site alanında ki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğuna dikkat çekti. Gaziantep Biriketçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hayri Atar açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Alt yapı çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüldüğü site alanında yeni yerlerine taşınmak için esnafımız gün sayıyor. Yeni sitede hazırlıklar devam ederken yerel yönetimlerde esnafı bir bir uyararak, sitenin tamamlanmasının ardından taşınma işleminin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini istiyorlar. Bu konuda esnafımızın yapılan bu uyarıyı dikkate almasını istiyoruz. Şimdi esnafın yarısı siteye taşınıp diğerleri taşınmasa o zaman sıkıntı yaşanmaya başlanır. Bu nedenle hep birlikte yeni sitemize taşınmak gibi bir zorunluluğumuz bulunuyor.”

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
11.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin