HERKES SUSTU ONLAR KONUŞTU!

Büyükşehir Belediye Başkan adayları canlı yayında projelerini açıkladılar. Adaylardan Celal Doğan, “Belediyeler imar uygulamalarında yüzde 60 arsa kesintisini yapıyordu. Bu uygulama yasal olarak yüzde 40 olacak” dedi.
HERKES SUSTU ONLAR KONUŞTU!

Bir özel TV kanalında Gaziantep’te gerçekleştirdiği sabah haberleri yayınına konuk olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayları projelerini anlattılar. Adaylar birbirlerine yönelik siyasi üslubu bozmazken, adaylardan Celal Doğan, belediye meclislerinde aralıksız şekilde gündeme alınan imar konularını gündeme getirdi. Doğan, “Belediyeler imar uygulamalarında yüzde 60 arsa kesintisini yapıyordu. Bu uygulama yasal olarak yüzde 40 olacak” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE MECLİSLERİ ASLINA UYGUN ÇALIŞACAK”

DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, canlı yayında katıldığı haber programında önemli açıklamalarda bulundu.  Celal Doğan, Zeugma Mozaik Müzesi’nde canlı yayınlanan programda bıraktığı Gaziantep’in aynı yerde olmadığını, şehirde yapılan imar uygulamalarını eleştirirken Gaziantepspor’u küllerinden yeniden doğuracağını anlattı. Celal Doğan, göreve seçilmesi halinde parselasyon bazında imar uygulamalarını yasaklayacağının sözünü verdi. Doğan, ”Seçildiğim taktirde belediye meclislerinde sıkça gördüğüm imar tadilatlarına izin vermeyeceğim. İmar tadilatlarını lazım olmadığı müddetçe meclise taşımayacağım” şeklinde konuştu.

“GENÇLER VE KADINLARIMIZA YÖNELİK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR”

Millet İttifakının Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir, Zeugma Mozaik Müzesi’nde canlı yayınlanan programda seçilmesi halinde yapacağı projelerle ilgili konuştu. Demir, gençler ve kadınlar için önemli projeler hazırladıklarını belirterek, göreve geldiği takdirde ilk işinin sola dönüş yasağını kaldırmak olacağını söyledi. Ejder Demir, “Teknoloji ve Dijital merkezler kuracağız. Gaziantep’i dünya ile entegre edeceğiz ve ticaretini daha da geliştireceğiz” dedi. Demir, “Gaziantep genelinde gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına yönelik elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına yönelik önemli adımlar atacağız” diye konuştu.

ŞAHİN PROJELERİNİ ANLATTI

Cumhur İttifakı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuk olduğu canlı yayında Türkiye'nin içme suyu alanındaki ikinci en büyük yatırımı olan Düzbağ İçme Suyu Projesi'nin iki yıl gibi kısa bir sürede tamamlandığını aktaran Şahin, Kahramanmaraş'tan doğan Göksu Çayı'nın bir ay içerisinde Gaziantep'e akıtılacağını kaydetti. Proje için 2 bin 600 mm çaplı içinden bir jeep geçebilecek büyüklükte devasa çelik borulardan oluşan bir isale hattı çekildiğini, 3 bin 600 metre uzunluğunda 5,6 metre çapında tünel açıldığını kaydeden Şahin, Gaziantep'in içme suyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılanacağını bildirdi. Şahin, proje sonunda sağlanan tasarruf kapsamında bir yılda yüzde 27 oranında suda indirime gittiklerini hatırlattı.

GÜNDEM
Bülent Öner
28.02.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin