“Hırsızlık olayları arttı”

Kentin imarlı bölgeleri arasında yer alan Binevler Mahallesi’nde hırsızlık olaylarında....
“Hırsızlık olayları arttı”

Kentin imarlı bölgeleri arasında yer alan Binevler Mahallesi’nde hırsızlık olaylarında önemli artış oldu. Mahalle Muhtarı Ali Köse, yaşanan hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmesi için kolluk kuvvetlerinin çalışmalarının dışında mahallede vatandaşları kendi güvenliklerini almaları konusunda uyardıklarını dile getirdi.

“HIRSIZLIK OLAYLARINDA YAŞANAN ARTIŞ VATANDAŞI KORKUTUYOR”

Bölgede üst üste yaşanan hırsızlık olayları karşısında polis ekiplerinin mahalle genelinde devriye çalışmalarını artırdığına dikkat çeken Binevler Mahallesi Muhtarı Ali Köse, “Mahallemizde her gün yeni bir hırsızlık olayıyla karşılaşıyoruz. Daha önce bölgemizde işyerleri soyuluyordu şimdi ise evlere girmeye başlayan hırsızlar bölgede yaşayan vatandaşlarımızın huzursuz olmasına ve korkmasına neden oldular. Yaşanan hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmesi için mahalle muhtarlığı olarak vatandaşlarımızı hırsızlık olaylarına önlem amaçlı uyarmaya başladık” diye konuştu.

“HIRSIZLIK OLAYLARININ ÖNLENMESİNDE VATANDAŞ DUYARLI OLMALI”

Binevler Mahallesi Muhtarı Ali Köse, “Bazı kilitlerde 3 tur kilitlenme var. Vatandaşlar 3 dönüm kilitlediği zaman zannediyor ki kapı daha sağlam olur. Aslında genelde kilitlerin son turları zayıftır. Biz tecrübe olarak iki tur kilitlenmeyi daha sağlam diyoruz. Bir diğer caydırıcı tedbir, evin kapısının önüne bir çift ayakkabı bulundurmak. Bir diğer husus evden çıkarken ışıkları açık bırakabilirler. Şimdi hırsız gelir binanın bürün düğmelerine basar hangisinden cevap gelmediyse ona müdahale ederler. Şimdi o zile cevap versen hırsız o eve müdahale etmez eğer evde kimse yok ise hırsız ışığın açık olduğunu veya kapı önündeki ayakkabıları görüp eve girmeye bilir” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
13.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin