İFLAS EDİYORLAR!

Gaziantep’te bazı özel halk otobüsleri para kazanamadıkları gerekçesiyle araçlarını bağladılar
İFLAS EDİYORLAR!

Gaziantep’te toplu ulaşım hizmetlerinde 2018 yılında taşıma ücretlerine zam yapılmayacak. Büyükşehir Belediyesinin aldığı bu karar karşısında Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, “Üyelerimizin önemli bölümü taşıma hizmetlerinde zarar ediyor. Belediyeye ait otobüslerin önemli bölümü mavi renkli otobüs hatlarında çalışıyor. Bu nedenle 18 aracımız para kazanamadıkları için hatlardan çekildi” diye konuştu.

2018 YILINDA TOPLU ULAŞIM ÜCRETLERİNDE ZAM YAPILAMAYACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, 2018 yılında toplu ulaşım araçlarına zam yapılmayacağını kaydederek, yolcuları mevcut ücretlerle taşımaya devam edeceklerini bildirdi. Şahin’in bu sözleri üzerine Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, “Bugün itibariyle iş yapamadıklarından dolayı 18 aracımız hattan çekildi ve çalışmıyor” dedi. Belediyenin kendisine ait otobüsleri mavi renkli otobüslerin hatlarına koyduğuna dikkat çeken Kılıç, “İş hacmimiz kötüye gidiyor, üyelerimiz zor durumda” diye konuştu.

Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Şu an toplu ulaşım hizmetinde çalışan 186 üyemize ait otobüs bulunuyor. Minibüslerin otobüse dönüştürülmesinin ardından ve belediye tarafından alınan otobüslerin özellikle bizim çalıştığımız hatlara konulması nedeniyle üyelerimiz büyük sıkıntılar yaşadı. Üyelerimizden bugün 18’i iş yapamadıklarını beyan ederek araçlarını bağlamak zorunda kaldı. Şimdi birde Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerinde 2018 yılında zam yapılmayacağını açıkladı. İnanın çok zor günler bizleri bekliyor. Belediye tarafından alınan bu karar üyelerimizi daha da çok ekonomik anlamda sıkıntıya sokacak.”

“TURUNCU RENKLİ OTOBÜSLER NEDEN BİZİM HATLARA KONULDU?”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin turuncu renkli otobüsleri sarı renkli halk otobüslerinden daha çok mavi renkli halk otobüslerinin hatlarına yerleştirdiğini anlatan Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, “Şimdi Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sormamız gerekiyor. Belediyeye ait turuncu renkli büyük otobüsleri neden mavi renkli halk otobüslerinin yer aldığı hatlara koydular? Sarın renkli halk otobüslerinin faaliyete geçmesinin ardından bakınız bu hatlarda doğru düzgün belediye otobüsüne rastlamanız neredeyse imkansız bir şey. Üyelerimizin haklarını korumak ve onların ekonomik anlamda işlerini iyi şekilde sürdürmelerini sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı da sonuna kadar sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
18.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin