İKA’dan EMO projesine destek!

İKA’dan EMO projesine destek!

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan proje ile güneş enerjisi sistem tasarımını hazırlayacak personellerin yüzü gülecek. Proje ile Yetkin Mühendis ihtiyacı büyük oranda giderilecek.

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan; “Fotovoltaik Sistem Tasarımı İçin Pv-Sol Yazılımı Eğitimi ve Autocad Destekli Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi” teknik destek projesi sözleşmesi imzalandı.

Daha önce İpekyolu Kalkınma Ajansı desteğiyle birçok eğitim veren Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nin bu yıl da bu hizmetini sürdüreceğini belirten Şube Başkanı İslim Arıkan, “Üyelerimize Autocad programı, bu programdan faydalanarak hazırlanan Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi ve bir GES Yazılımı olan PV-Sol Eğitimi verilecektir. Mühendislikte en çok kullanılan programlardan birisi olan Autocad programı Şubemiz üyelerinin çalışma alanı olan Elektrik Mühendisliğinde devre ve tesisatın tasarımı bakımından sık kullanılan programlar arasında olup, verilecek eğitim ile Üyelerimizin bu ihtiyacı karşılanmış olacaktır.” dedi.

TEKNİK DONANIMI YÜKSEK PERSONEL İSTİHDAMI

Gerçekleştirilecek olan Elektrik İç Tesisatı Projesi Eğitimi ile inşaat sektöründe elektrik projeleri üretecek Üyelerimizin bilgi düzeyi artırılacağını belirten Arıkan, bununla birlikte, yenilenebilir enerjinin ana öğelerinden biri olan fotovoltaik enerji sistemleri ya da diğer adıyla güneş enerjisi sistemlerinin tasarımı konusunda düzenlenecek eğitim vasıtasıyla, bu alanda teknik donanım kapasitesi yüksek personel ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlanacağının altını çizdi.

Arıkan, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemiz geneline bakıldığı zaman, güneş enerjisi sitemleri (GES) yatırımları bakımından elverişli olan şehirlerin basında Gaziantep ve çevre iller yer almaktadır. Bu sektör bölgemiz açısından önemli bir yatırım istihdam alanı oluşturmakta,,bu nedenle yetkin Mühendis ihtiyacının karşılanmasıda önem arz etmektedir.

Bu hususta bahsi geçen Projeye verdikleri desteklerden dolayı İpekyolu Kalkınma Ajansı’na teşekkür eder, bu eğitimlerin tüm Üyelerimize ve sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin