İKMAL İHALESİ YAPILACAK

Gaziantep için oldukça önemli bir proje olan Olimpik Havuz için yeniden ihale düzenlenecek
İKMAL İHALESİ YAPILACAK

Adeta yılan hikayesine dönen Olimpik Havuz Projesi’nde yeniden ihale yapılacak. Kamu İhale Kurumu daha önce yapılan ihaleyi “düzeltici işlem yapılması” için iptal etti ve yeniden ihale yapılmasına karar verdi. İhale tarihi henüz belli değil ama son ihaleyi kazanan firma 16 milyon 650 bin lira teklif vermişti. Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, ihalenin tamamlanmasının ardından projede yarım kalan tüm işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanacağını dile getirdi.

AVRUPA’NIN HATIRI SAYILI HAVUZLARINDAN OLACAK

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Olimpik Havuz Projesinin Gaziantep için oldukça önemli bir proje olduğuna dikkat çekti. Kamu İhale Kurumu tarafından son yapılan ihalenin iptal edildiğini anlatan Demir, İhale Kurumunun düzeltici işlem yapılması yönünde yeniden ihale gerçekleştirilmesini istediğini açıkladı. “Gaziantep adına oldukça önemli bir proje olan Olimpik Havuz ihalesi tamamlandıktan hemen sonra hızlı bir şekilde tamamlanacak” diye konuşan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Yapılan ihalenin iptalinin ardından yeni ihale düzenlenmesi için gün belirleniyor. Belirlenen günde ihale yapılır yapılmaz Kamu İhale Kurumunun olurunun ardından proje yarım kaldığı yerden devam edecek. Proje tamamlandığında Olimpik Havuz Avrupa’nın sayılı havuzları arasında yer alacak.”

İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLMİŞTİ

Kapatılan İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Olimpik Yüzme Havuzunun tamamlanabilmesi için yeni ihale sürecinin devam ettiğini anlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Olimpik Havuz inşaatına yeniden başlanılması için ihale düzenlendi. İhale süreci halen devam ediyor. İhalenin tamamlanmasıyla birlikte inşaata yeniden başlanılacak ve Olimpik Havuz inşaatı tamamlanacak. Gaziantep ve ülkemiz için oldukça önemli bir proje olan Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandığında uluslararası spor müsabakaları burada rahat bir şekilde yapılacak. Bakanlığımızın öngördüğü şekilde projelerin sürdürülmesi ve kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
30.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin