İKTİDAR-MUHALEFET KONGREYE HAZIRLANIYOR

Ak Parti ile Ana Muhalefet Partisi CHP’de devam eden kongre süreçleri heyecanlı bir noktaya geldi. CHP Gaziantep il başkanını hafta sonu belirleyecek.
İKTİDAR-MUHALEFET KONGREYE HAZIRLANIYOR

Ak Parti’de yeni dönem için Gaziantep il başkanı kim olacak tartışmaları sürerken ana muhalefet Partisi Cumhuriyet halk Partisi’nde yeni il başkanı hafta sonu yapılacak olan kongrede belirlenecek. Hayri Sucu ile Lütfi Demir’in yarışacağı il başkanlığı kongresinin ardından kurultay sürecine kilitlenecek olan CHP’de gözler Pazar gününe çevrildi. Diğer yandan ise ilçe kongreleri için tarihlerin belirlendiği Ak Parti’de ise yeni il başkanı kim olacak merakla bekleniliyor.

CHP’DE GÖZLER PAZAR GÜNÜNE ÇEVRİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığı kongresi Pazar günü gerçekleştirilecek. Yapılacak olan kongrede Hayri Sucu, Lütfi Demir ile Murat Uslu il başkanlığı için yarışacak. 609 delegenin oy kullanacağı kongrede il başkanlığı kazanan isim 28 kurultay delegesiyle birlikte kurultay hazırlığına başlayacak. Mevcut İl Başkanı Lütfi Demir ile Hayri Sucu’nun güçlü aday olarak görüldüğü kongre öncesinde adayların delege ziyaretleri sürüyor.

AK PARTİ’DE İLK KONGRE KARKAMIŞ TEŞKİLATINDA

Şahinbey ve Şehitkamil kongrelerinin tarihi açıklanmazken, ilçe kongrelerinde mevcut başkanlarla devam edilip edilmeyeceği merakla bekleniyor. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci tarafından ilçe kongre tarihleri duyurulmaya başlandı. Sosyal medya hesabı üzerinden kongre duyurularını yayınlayan Özkeçeci, “29.02.2020 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz ilk İlçe Kongremizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. Özkeçeci’nin açıklamaları doğrultusunda 29 Şubat Cumartesi Günü yapılacak olan Karkamış İlçe Kongresi ile İlçe Kongreleri başlayacak.

NİZİP VE OĞUZELİ KONGRELERİ AYNI GÜN YAPILACAK

Ak Parti Karkamış İlçe Kongresi’nin tamamlanmasının ardından 1 Mart Pazar Günü Nizip ve Oğuzeli İlçe Kongreleri yapılacak. İlk olarak saat 10.00’da başlayacak olan Nizip Kongresi’nin tamamlanmasının ardından saat 14.00’te Oğuzeli İlçe Kongresi başlayacak. Yapılacak olan iki kongre ile birlikte iki gün içerisinde üç ilçede kongreleri tamamlanmış olacak.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
13.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin