İKTİDAR SAHADA MUHALEFET SAVAŞTA

Yerel seçimlere aylar kaldı, iktidar partisi seçim çalışmalarına şimdiden başlarken muhalefet partileri ise parti içi sorunlarla boğuşuyor!
İKTİDAR SAHADA MUHALEFET SAVAŞTA

Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yerel seçim çalışmalarına ara vermeden başlayan Ak Parti karşısında muhalefet partilerinden henüz ses seda yok. Saha çalışmalarının yanında yeni dönemde yerel yönetimlerde adaylık noktasında çalışmalarını sürdüren Ak Partili yerel yönetimler ve teşkilatlar mahalle ve köy çalışmalarına çoktan başladı. Milletvekili seçiminde puan kaybeden iktidar partisinde kaybedilen oylar ve nedenleri masaya yatırılırken, kaybedilen oyların yeniden alınması yönünde çalışmalara hız verildi. Diğer yandan muhalefet partileri CHP’de olağanüstü kurultayın yapılıp yapılmayacağının savaşı veriliyor.

HER GÜN 3 MAHALLE ZİYARET EDİLİYOR

Gaziantep’te Ak Partili teşkilatlar her gün 3 ayrı mahallede vatandaşlarla bir araya geliyorlar. Düzenlenen ziyaretlere Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ekibiyle, Şehitkamil’de ise Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ekibiyle katılıyor. Diğer yandan benzer tür çalışmaların Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilmediği iddia ediliyor. Vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen AK Parti yönetimler ve belediye başkanları sorunlara yerinde çözüm buluyorlar. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve ekibinin hazırladığı program çerçevesinde düzenlenen saha çalışmalarında ise Ak Partili yöneticiler büyük coşku içerisinde karşılanıyorlar.

MUHALEFETTE SAVAŞ GİDEREK BÜYÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kurultayın yapılıp yapılmayacağı tartışılırken, muhalefetin imza kampanyası sürüyor. Diğer yandan ise CHP genel merkezi olağanüstü kurultay çağrısına yanıt veren kurultay delegelerin imzalarını geri çekmeleri konusunda siyasi baskı kuruyor. Son olarak parti genel merkezine olağanüstü kurultayın toplanması yönünde rest çeken CHP İl Başkanı Hayri Sucu, il başkanları toplantısına katılmamıştı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olağanüstü kurultayda yeniden genel başkan adayı olmayacağını açıklamasıyla yeni kurulan parti teşkilatlarında ise büyük kopuşların olduğu iddia ediliyor. Parti içi sorunlarla boğuşan her iki partide şu ana kadar yerel seçimlere yönelik bir hazırlığın olmadığı görülüyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
29.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin