İl Başkanı Özkeçeci 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazılı...
İl Başkanı Özkeçeci 14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutladı

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, hekimliğin insanlık tarihinin en kutsal, en değerli mesleklerinden biri olduğunu belirtti.

Başta Doktorlar olmak üzere sağlık çalışanlarının zor şartlar altında vatandaşlara en iyi hizmeti yapmaya çalıştıklarına inandığını belirten İl Başkanı Özkeçeci, AK Parti İktidarı döneminde sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesinde. Ücretlerinin makul seviyelere çıkarılmasında. Yaşam ve çalışma hayatlarının düzenlenmesinde önemli değişiklikler yaparak daha iyi şartlarda çalışma imkanı sunduklarını söyledi.

‘’AK PARTİ SAĞLIKTA REFORM YAPTI’’

AK Parti´nin sağlıkta çok önemli reformlar yaptığını ve hastane kapısından artık kimsenin geri dönmediğini ifade eden Özkeçeci; “AK Parti hükümetlerimiz sağlık alanında çok ciddi atılımlar yaptı. Her vatandaşımıza eşit sağlık hizmeti verilmesi için reform niteliğinde düzenlemeler yaptı. Sağlık sorunu AK Parti´den önce çok ihmal edilmişti.

Sosyal konumundan dolayı hastane kapısından geri dönen insanlarımızın bu çilesine son verdik. Ülkemiz tıp alanında dünya ülkelerinin gerisinde kalmayarak hizmet standartlarını çok yükseltmiştir.

İllerimize, ilçelerimize modern Hastaneler yapılarak sağlık alanında en donanımlı ortamlarda sağlık hizmetleri verilir hale getirilmiştir. Hekim sayılarının hastaların ihtiyaçlarına cevap verecek konuma getirildiği gibi, ambulans ve hasta yatak sayılarımızda aynı ölçüde yeterli seviyeye yükseltilmiştir.

Sağlık alanında yaptığımız iyileştirmeler her dönem artmakta ve dünya standartlarına göre hizmet kalitesini yükseltmektedir.

‘’TIP; İNSAN YAŞAMI VE İNSANLIĞA SAYGININ EN YÜCE İFADESİDİR. BÜTÜN HİZMETLERİMİZİN TEMELİNDE İNSAN OLDU.’’

Geçtiğimiz 15 yıl boyunca, sağlık alanında büyük gelişmeler kaydeden hükümetimiz, sağlık çalışanlarını ve hastaları da kapsayan çalışmalar yapmaktadır. Sağlık çalışanlarımızın yaşadığı fiziksel ve sözlü şiddetin önüne geçmek için Sağlık Bakanlığımız yeni düzenlemeler getirmektedir.Bu düşüncelerle, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile görevini ifa eden hekimlerimizin, Tıp Fakültesinde görev yapan akademisyenlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

GÜNDEM
Haber Merkezi
13.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin