İL BAŞKANINA BU İKİ İSİM KARAR VERECEK

Ak Parti Gaziantep il başkanlığında Eyüp Özkeçeci'nin ardından kimin il başkanı olacağı konusunda henüz bet bir tavır ortaya konamadı. İl Başkanlığı görevinde ismi geçen en önemli isim ise şu an Ertuğrul Teymur olarak gözüküyor.
İL BAŞKANINA BU İKİ İSİM KARAR VERECEK

Gaziantep siyasi kulislerinde en çok konuşulan konuların başında şu an için Ak Parti Gaziantep il başkanlığına kimin getirileceği konuşuluyor. 2018 Yerel seçimlerinde Gaziantep'te önemli bir başarıya imza atan Ak Parti Gaziantep teşkilatları, aynı başarıyı 2023 seçimlerinde de göstermek istiyor.

İl Başkanı Eyüp Özkeçeci'nin milletvekili adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken, Özkeçeci'nin ardından İl Başkanlığı koltuğuna oturacak ismin önemli araştırmaların ardından belirleneceği dile getirildi. İl Başkanlığına isim belirlenirken Gaziantep ile ilgili kararda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Adalet eski Bakanı Abdulhamit Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den de son bir görüş isteyeceği konuşuluyor.

İL BAŞKANI OLACAK İSME BU İKİ İSİM KARAR VERECEK!

Daha önce kendi aralarında bu konuda bir görüşme gerçekleştiren partinin iki önemli ismi, kararlarını genel merkeze bildirmişlerdi. Bu bağlamda, eski Bakan Abdulhamit Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in daha önce genel merkeze verdikleri görüşlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletecekleri belirtiliyor. Eyüp Özkeçeci ile ilgili kararın alınmasının ardından, yeni il başkanlığı için de resmi süreç başlamış olacak. Genel Merkez, bu bağlamda hemen çalışmalara başlayacak. Başkanlık için adı geçen isimlerle ilgili, teşkilat ve STK görüşleri alınacak. Yeni il başkanınin kim olacağının belirlenmesinin ardından ise, Eyüp Özkeçeci'nin istifası istenecek.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
8.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin