İlerlemiş yaşlarına rağmen Kur'an-ı Kerim öğreniyorlar

İlerlemiş yaşlarına rağmen Kur'an-ı Kerim öğreniyorlar

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde belediyenin sosyal tesislerine müracaat eden ve yaşları 50 ile 70 arasında değişen vatandaşlar Kur'an-ı Kerim öğreniyor.

Şahinbey Belediyesine bağlı Adil Özberk Sosyal Tesisinde yaşları 50 ile 70 arasında değişen vatandaşlar Kur'an-ı Kerimi öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. Kur'an-ı Kerim derslerini aksatmayan yaşlılar, gösterdikleri azim ve inançla Kuran-ı Kerim öğrenmenin yaşı olmadığını da gösteriyor. 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde Kuran’ı Kerim öğrenen yaşlı kursiyerler gençlere de güzel örnek oluyor.

"Öğrenmenin yaşı yoktur"

Kur’an-ı Kerimi öğrenmekten ve okumaktan dolayı çok büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden 70 yaşındaki Servet Doğan, öğrenmenin yaşı olmadığını, azim gösterildiğinde 3 ay gibi kısa bir sürede Kur’an-ın öğrenilebileceğini belirterek, “Benim herhangi kahve alışkanlığım yoktur. Bu kursa Kur’an-ı Kerimi öğrenmek için geldim. Şu anda Kur’an-ı okuyabiliyorum. 2002 yılında emekli oldum. Ondan sonra Kur’an kursuna geldim. Burada Kur’an-ı iyice öğrendim. Kur’an-ı Kerimi öğrenmek hocalarımın yardımıyla çok kolay oldu” dedi.

4 yıldır sürekli olarak her gün kursa katıldığını belirten 62 yaşındaki Kemal Özelmacı ise Kur'an-ı Kerimi bilmeyen herkese öğrenmelerini ve okumalarını tavsiye ederek, “Hacca gitmeden önce il müftülüğünde bize verilen seminerde Kur’an-ı Kerimi öğrenmemizi söylediler. Bende ondan sonra bir arayış içine girdim. Sonra Adil Özberk tesislerine geldim. Hocamızla irtibata geçtim. Hacca gideceğimi ve hacca gitmeden önce Kur’an-ı Kerimi öğrenemem gerektiğini söyledim. Hacca gitmeden 3 ay içerisinde Kur’an-ı Kerimi öğrendim. Ondan sonra hacca gidip, geldim. 4 yıldır her gün kursa geliyorum. Ben 62 yaşındayım. Emekli olanlar ve ihtiyarlar gelsinler Kur’an-ı Kerimi öğrensinler. Keşke daha önce Kur’an-ı öğrenseydik” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerimin genç yaşta öğrenilmesi gerektiğini belirten 65 yaşındaki Sait Kabacanoğlu ise “Benim yaşım 65 ve ben 4 yıl önce hiçbir şey bilmiyordum. Bu kursa geldik, Kur’an-ı Kerimi öğrendik. Gençlerimiz de bu kurslara gelseler, bizden daha çabuk öğrenirler. Bizler Kur’an-ı çok geç öğrendik. Ama gençlerimiz daha erken yaşta gelseler daha kolay öğrenirler. Çünkü genç yaşta Kur’an-ı öğrenip hayatlarında uygulamaya çalışırlar” diye konuştu.

GÜNDEM
İHA
12.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin