İLK GÜN YAŞANAN HEYECAN YILLARDIR DEVAM EDİYOR

Sağanak yağışa rağmen Gaziantep Lisesi Mezun ve Mezunları Derneği’nin “Paklava Günü” adı altında ki geleneksel etkinliğine katılım yüksek oldu.
İLK GÜN YAŞANAN HEYECAN YILLARDIR DEVAM EDİYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül’ün katılımı ile bu yıl birbirinden güzel etkinliklere sahne olan Gaziantep Lisesi Mezun ve Mezunları Derneği’nin “Paklava Günü” sağanak yağış altında gerçekleştirilmesine rağmen katılımcıların coşkusu doruğa ulaştı. Çok sayıda ünlü ismin katıldığı etkinlikte Gaziantep Lisesi Mezun ve Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

1934 YILINDAN BU YANA GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENİYOR

Gaziantep lisesinde geleneksel olarak düzenlenen 1934 yılından bu yana yapılan baklava günü etkinliği bu yılda mevzunlar tarafından yapıldı. Baklava günü etkinliğine katılan mevzunlar önce saygı duruşu, istiklal marşı ve akabinde ders gördükleri sınıflarına çıkarak yazılı oldular öğretmenleri tarafından. 1946 mevzunu olan mevzunlarına plaketler verildi ve doyasıya eğlendiler. Ayrıca Gaziantep Lisesi Mevzunlar daha sonra bando ekibi ve mevzunlar tarafından kendi çaldıkları davullar ile kısa bir yürüyüş yaptılar. Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce, geleneksel olarak düzenlemiş oldukları Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği'nin baklava gününde mezunlarla bir arada olmak istediklerini söyledi.

GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL VE KATILIMCILAR ASIRLIK ÇINARLARA PLAKETLERİNİ TAKDİM ETTİLER

Gaziantep Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe katılan Gaziantep Valisi Davut Gül, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ve Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, mezuniyette 40 ve 50. Yılını dolduran mezunlara plaketlerini takdim ettiler. Gaziantep Valisi Davut Gül düzenlenen plaket töreninin ardından mezunlarla birlikte derslikleri dolaşarak mezunlarla sohbet etti. Gaziantep Valisi Davut Gül, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Gaziantep’imizin önemli eğitim kurumlarından birisi olan Gaziantep Lisesi’nde bugün düzenlenen coşkuya katılmaktan dolayı çok mutluyum. Bu birlik ve beraberliğin gelecek nesillere de aktarılmasını yürekten isterim.”

MEZUNLAR İLK DERS ZİLİ İLE SINIFLARA AKIN ETTİLER

Vali Ali Yerlikaya'nın kayınvalidesi eski Fransızca öğretmeni Tülay Orkun'un yanı sıra Galatasaray spor kulübü başkanı Mustafa Cengiz ve TİM başkanı Mehmet Büyükekşi'nin de katılacağı Baklava gününde  diğer yıllardan faklı olarak yeni birçok etkinlik gerçekleştirildi. Gaziantep Lisesi mezunu olmanın bir ayrıcalık ve gurur verici olduğunu belirten İnce, yaptığı açıklamasında, “1933 yılında bizzat Atatürk’ün emriyle kurulmuş olan 83 yıllık bir tarihe sahip Gaziantep Lisesi’nin Gaziantep ve ülke siyasetine, sanatına, kültürüne ve sosyal yaşamına yön vermiş bine yakın mezununun bir araya geldiği büyük bir organizasyondur. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Celal Doğan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım gibi pek çok tanınmış simanın yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimizde yad edilip hayatta olanlar da saygı ile anılacaktır. Baklava Günü Gaziantep Lisesi mezun ve mensuplarının” biz kopmadık beraberiz, koca bir aileyiz. Ve bu büyük ailemize her yıl bir günümüzü ayırıyoruz…” demenin organizasyona bürünmüş halidir” şeklinde konuştu.

“ORGANİZASYONDAN ÖTE SOSYAL BİR BULUŞMADIR”

Gaziantep Lisesi Mezun ve Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Baklava Günü, eski yeni mezunların öğretmenleri ile öğrencilerinin aynı dönemde aynı sıraları paylaşmış unutulmaz anılara şahitlik etmiş dostların bir araya geldiği, deneyimlerin anıların, öngörülerin paylaşıldığı, ”Paklava Gazetesi”  ile duyguların yazıya döküldüğü, etkisi ve yankıları aylarca süren organizasyondan öte sosyal bir buluşmadır.

GÜNDEM
Bülent Öner
21.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin