İLK GÜNÜNDE POŞET İSYANI

İLK GÜNÜNDE POŞET İSYANI

2019 yılının ilk gününde başlayan alış veriş merkezlerindeki paralı poşet uygulaması vatandaşı isyan ettirdi. 25 kuruşluk poşet parası artık alışveriş fişlerine yansıyor. Vatandaş enflasyonun acısının halkın cebinden çıkarılmasına tepkili. 

YENİ YILA POŞET PARASI VEREREK BAŞLADIK

Vatandaş yeni yıla poşet parası vererek başladı. Artık alış veriş merkezlerinde yapılan alış veriş fişlerine 25 kuruşluk poşet paraları da ekleniyor. Vatandaş ise enflasyonun acısının vatandaşın cebinden çıkarılmasına tepki gösteriyor.

KÜÇÜK ÜRÜN İÇİN BİLE BÜYÜK POŞET ALMAK ZORUNLU

Alış veriş fişine poşet parası yansırken marketlerde ve alışveriş merkezlerinde tek tip poşet uygulamasına da geçildi. Önceden alınan ürünlere göre irili ufaklı poşetler kullanılırken şimdi sadece büyük poşetler kullanılıyor. Alınan ürün ne kadar küçük olursa olsun marketlerdeki büyük poşetler tüketiciye satılıyor.

BİZİ KANDIRDIKLARINI ZANNEDİYORLAR

Tüketici ise çevre kirliğine engel olmak maksadıyla paralı poşet uygulamasına geçildiği hususunda şöyle konuşuyor; "Küçücük bir ürün de alsak büyük poşet satın almak zorunda kalıyoruz. Hani çevre kirliliğini önlemek amacıyla böyle bir uygulamaya gidilmişti. Minicik bir ürün için büyük poşet almak zorunda kalmak ne kadar vatandaş yararına olan bir uygulama. Ya da ne kadar çevreci bir uygulama. Saçma sapan uygulamalarla vatandaşı kandırdıklarını zannediyorlar. Ama biz kanmıyoruz" dediler.

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin