“İlk yardım dersi zorunlu hale gelmeli”

“İlk yardım dersi zorunlu hale gelmeli”

Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği Başkanı Hasan Fuat Göçer, okullara ilk yardım kurslarının müfredata alınmasına yönelik çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü açıkladı. Göçer açıklamasında, “Bildiğiniz gibi ülkemizde insan hayatının hiçbir değeri bulunmamaktadır. Özellikle küçük çocuklar kendilerini bekleyen tuzakları bilmemektedirler. Bizler çocuklarımızı o tuzaklardan korumalıyız” dedi.

Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği Başkanı Hasan Fuat Göçer  açıklamasını daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“İlkyardım eğitimi konusunda hazırladığımız raporu T.B.M.M ne sunularak ilk yardım yasası çıkartılması için milletvekilimize sundum. Bu raporumuz yasalaştığı an, önümüzde ki 10 yıl içinde Türk vatandaşlarının yüzde 80 i ilkyardımı öğrenmiş olacaktır. Çıkmasını istediğimiz bu yasanın en önemli maddesi ilköğretimden itibaren tüm öğrenim hayatı boyunca okullarda “İLKYARDIM DERSİ”nin zorunlu hale getirilmesidir. Böylece her yıl ilk yardım yapılamadığı için yaşamını kaybeden 15.000 insanın yaşamının bilinçsizlik ve eğitimsizlik nedeniyle kaybolmasını önleyeceğiz. Belki bu çalışmamız sonucunda sizin ya da sevdiklerinizin de yaşamı kurtulacak. İlk adımı biz attık ve devam ediyoruz. Başkalarının dikkatsizliği ve umursamazlığı yüzünden yaşamını kaybeden insanların özellikle çocukların aileleri ile irtibata geçtik ve görülecek davaya müdahil olma taleplerimizi bildirdik. Şehirlerde yaşamı tehdit eden yüzlerce unsuru tespit ettik. Bunların bir kısmını kendi çabamızla düzelttik, diğer olumsuzlukları hazırladığımız raporla Belediye Başkanlıkları başta olmak üzere yerel yöneticilere sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Birçok çalışmamız bulunmaktadır. Bütün çalışmalarımız “insan yaşam hakkı” üzerinedir. Bu ülkede “yaşama Hakkı”na sahip çıkmak istiyoruz. Elbette sizler aramıza katılmadan bu mümkün olmamaktadır. Siz, bize her konuda yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz İl de derneğimize kayıt yaptırarak, eğer yaşadığınız yerde derneğimiz bulunmuyor ise ve sizde kurucu olmak isterseniz, derneğimizi yaşadığınız yerde kurarak çalışma yapabilirsiniz. Yeter ki siz isteyin”.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin