İntihar ediyoruz!

İntihar ediyoruz!

Vaka sayısının hızla arttığı Gaziantep’te koronavirüsle mücadelede alınan tedbirlere dikkat etmiyoruz. Başta Gaziantep olmak üzere Türkiye’nin yüzde 75’inin de İngiliz varyantlı virüsün görüldüğü ifade edilirken, Gaziantep’in tamamında sadece İngiliz varyantlı virüs vakalarının bulunduğu belirtildi.

HASTANELER DOLMAYA BAŞLADI

Artan vaka sayısı karşısında bazı kamu hastaneleri tamamen pandemi hastanesine çevrilirken, daha önce Covid-19 yoğun bakım ünitelerini kapatan özel hastaneler ise bu bölümlerini yeniden açmaya başladılar. Yetkililer artan vaka sayısına rağmen vatandaşların kurallara uymamasını intihar olarak nitelendiriyor.

MASKE MESAFE VE HİJYEN KURALLARI HAVADA KALDI

Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarak Gaziantep’te vaka sayılarını düşürmenin mümkün olduğu belirtilirken, vaka sayılarının katlanarak artmasına rağmen, alınan yeni tedbirlerle birlikte durumun kontrol altına alınması için herkesin dikkat etmesi isteniyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
4.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin