İslahiyelerin sorunlarını dinledi

İslahiyelerin sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, İslahiye’de vatandaşların sorunlarını dinledi. Partisinin İslahiye ilçe yöneticileriyle birlikte vatandaş ziyaretleri gerçekleştiren Ekici, ilçede yaşanan sorunları bire bir dinledi.

“İSLAHİYE İLÇESİNDE SAĞLIKLA İLGİLİ SORUN YAŞANIYOR”

İslahiye Devlet Hastanesi’nde hekim sayısının az olmasından kaynaklı olarak vatandaşların ciddi şekilde sorun yaşadığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Akif Ekici, ilçede yer alan kamu hastanesinde hekim atamasının yapılması için Sağlık Bakanlığı nezdinde çalışma yürüteceğini dile getirdi. Ekici açıklamasında, “İslahiye ilçemizde yaptığımız ziyaretlerde ağırlıklı olarak duyduğumuz şikayetlerin başında hekim eksikliği oldu. Vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarında sıkıntı yaşamamaları için Sağlık Bakanlığı nezdinde bu sorunu gündeme getirerek sorunun giderilmesi yönünde adımlar atacağız” diye konuştu.

İLÇEYE BAĞLI KÖYLERDE DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, ilçe merkezinde gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından köylerde de gezi ve incelemelerde bulundu. Ekici, gezi ve ziyaretlerine ilişkin olarak genel anlamda şu ifadelere yer verdi;

“Vatandaşlarımızın genel anlamda ortak sorunu güven ortamının olmaması. Vatandaşlarımız yarınlara ne yazık ki güven çerçevesinde bakamıyorlar. Diğer yandan ilçe genelinde Suriyeli sığınmacı sayısında yaşanan sorunlar giderek artıyor. Bu sorunların üstesinden gelebilmek adına biz CHP olarak çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
3.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin