İşyerleri yıkılınca seyyara düştü

Gaziantep’te Tabakhane olarak bilinen alanda 40 yıldır ciğer kebapçısı olarak çalışan...
İşyerleri yıkılınca seyyara düştü

Gaziantep’te Tabakhane olarak bilinen alanda 40 yıldır ciğer kebapçısı olarak çalışan Mustafa Elbeylioğlu’nun iki kez açtığı işyerleri bölgede ki değişimden dolayı yıkıldı. Ramazan aylarının Gaziantep’te değişmez yemeği ciğer kebabında oldukça meşhur olan Elbeylioğlu, şimdi seyyar tablasında bu işi yapıyor.

DÜKKANLARI DEĞİŞİMDEN DOLAYI YIKILDI

40 yıldır ciğer kebapçılığı yapan Mustafa Elbeylioğlu, Tabakhane’de son 20 yılda yaşanan değişimden dolayı üst üste açtığı iki işyeri yıkıldı. Bölgede yeniden bir işyeri bulamayan Elbeylioğlu, Orhun kitabelerinin arkasında seyyar işyerinde satış yapmaya devam ediyor. Gazianteplilerin usta olarak kendisini çok iyi bildiğini anlatan Mustafa Elbeylioğlu, “Ben kendimi bildim bileli ciğer kebabı işiyle uğraşıyorum. Özellikle mübarek Ramazan aylarında bu seyyar arabamın çevresi onlarca insanla dolar. Çoğu zaman ciğer yetiştiremem. Ben Tabakhanede dünyaya geldim ve burada yaşamımı sürdürüyorum. İşyerlerim vardı. İlk açtığım işyerini Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Celal Doğan, bölgede ki tabakların kaldırılması sırasında yıktı. Daha sonra ki dükkanım ise bölgede yaşanan diğer değişim ve dönüşümler sırasında yerel yönetimler tarafından yıkıldı” diye konuştu.

RAMAZAN AYININ VAZGEÇİLMEZ YİYECEĞİ

Ramazan ayının vazgeçilmezi olan ciğer kebabı ile iftar açmak isteyen vatandaşların genelde Tabakhane olarak bilinen Gaziantep Kalesi çevresine geldiğini anlatan Mustafa Elbeylioğlu, kendine has bir lezzeti olan ciğer kebabı aynı zamanda yerli ve yabancı turistlerinde vazgeçilmezi arasında yer aldığına dikkat çekti. Elbeylioğlu, “İftardan sonra sahura kadar geçen sürçte her köşe başında seyyar tezgâhlarda satışa sunulan ciğer kebabı, yoğun ilgi görüyor. Gerek iftarda, gerekse sahurda ciğerden vazgeçemeyenler, ahşap kürsüde oturuyor, tezgâha ayran, acı isot, soğan ve yeşillik ile birlikte yapılan ciğer dürümü ile tadına varıyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
19.03.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin