İyi Parti İstanbul için hazır

İyi Parti İstanbul için hazır

23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için İyi Parti Şahinbey ilçe yönetimi göreve hazır olduğunu duyurdu. İYİ Parti Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya, yaptığı açıklamada 23 Haziran’da görevin verilmesi halinde hazır olduklarını dile getirdi.

İYİ Parti Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“YSK’nın böyle bir karara imza atması ülkemiz adına utanç vericidir. Muhtarlığı kabul edip, meclis üyeliğini kabul edip, İlçe Belediye Başkanlığı’nı kabul edip sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kabul etmemesi hak ve hukuka aykırıdır. Maalesef YSK bazılarının emrinden çıkamadı. Bundan dolayı Genel Başkanımız Meral Akşener’in “Böyle bir ülkede Genel Başkan olduğum için utanıyorum” dediği gibi bu ülkede yaşamaktan utanır hale geldik.”

Kaya açıklamasını daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Eğer ki yine atanmaması gereken birisi atanmışsa ilçe seçimlerinden belediye meclislerine kadar muhtarlıkta dahil olmak üzere İstanbul’daki bütün seçimlerin iptal edilmesi gerekir.  İtirazların belli bir süresi vardır. Seçimlerinden üzerinden bu kadar zaman geçtikten ve Ekrem İmamoğlu’na mazbatası verildikten sonra seçimin iptal edilmesi çok yanlıştır. Vatandaş seçimle gelenlerin seçimle gitmemek için ne yaptığını da görüyor. İstanbul’da bazı adayların Ekrem İmamoğlu lehine çekilmeleri ‘Bir ipin bir örmeye faydası vardır.’ Ama bu partilerin hepsinin de CHP’ye oy vereceğini söyleyemeyiz. Çünkü karşımızda her türlü hile ve oyunu çeviren bir parti var. Tabi ‘oyun’ hiçbir şekilde satılmaması gerekiyor. İnşallah İstanbul’da haklı oyuna sahip çıkacaktır ve Ekrem İmamoğlu’na büyük destek vereceklerdir.”

GÜNDEM
Bülent Öner
9.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin