İyi Parti’li kadınlardan gövde gösterisi

İyi Parti’li kadınlardan gövde gösterisi

Son günlerde yapılan açıklamalarla dikkatleri üzerinde toplayan İyi Parti Gaziantep il teşkilatına mensup kadınlar gövde gösterisi yaptı. İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’nun katılımıyla düzenlenen toplantıda kadınlar “iktidar” sözü verdiler.

BÖLGE İLLERİN KADIN YÖNETİMLERİ BİR ARAYA GELDİ

İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, partisinin kadın üyeleri ile birlikte düzenlediği toplantıda, "Kadınları ekonomik özgürlüğüne kavuşturduğumuz takdirde diğer sorunların çözümü noktasında ciddi bir ivme yakalayacağımıza inanıyoruz" dedi. Bölge Kadın Kolları toplantısının 3.sünü Gaziantep'te gerçekleştiren İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, hedeflerinin kadınların üretim hayatına katılımını ve güçlenmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi.

“KADIN YÖNELİK ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”

Kadına şiddetin durdurulamadığını kaydeden İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, “Kadınlarımızın kanunlarla kendilerine sağlanan haklarını bilmeleri, öğrenmeleri sağlanmalıdır. Maalesef kadınlarımız şiddet karşısında nereye nasıl başvuracaklarını ve kanuni haklarını bilmiyorlar. Biz bu anlamda parti olarak her mecrada kadınlarımıza aile ve iş hayatlarında sahip oldukları haklar konusunda 81 ilimizde bilgi vermeye çalışıyoruz” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının ardından ise İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, katkılarından dolayı İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’na teşekkür etti.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
8.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin