İYİLİK MELEKLERİ HER YERDE…

Mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri kapılarının çalınmasını beklerken bu işi Gaziantep’te 6 yıldır sürdüren UMAY Yardım Derneği sadece yoksulların değil yetimlerin de yanında.
İYİLİK MELEKLERİ HER YERDE…

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak kentimize yerleşen Türkmen ailelere yardım için uzun süredir faaliyet gösteren Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz, kent genelinde önemli yardım faaliyetlerinin altına imza attılar. UMAY Yardım Derneği adı altında süren yardımlardan dolayı yoksul aileler çok mutlular. Yoksul ailelerin yanında yetimlerinde her zaman yanında yer alan gönüllülerin sayısı her geçen gün giderek artıyor. Gönüllüler mübarek ayda da yoksulların can simidi oldular.

YOKSUL, HASTA VE YETİM ÇOCUKLARIN AİLELERİ OLDULAR

Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yardım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz ve diğer gönüllüler yıllar önce aldıkları karar çerçevesinde kentimize yerleşen Türkmen aileler ile yoksul Türk ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye başladılar. Türkmen ailelerinin ihtiyaçlarının yanı sıra çocukların eğitimi ile sağlık sorunlarıyla ilgilenen Özdoğuş ile Gündüz yardım faaliyetlerini gönüllülük çerçevesinde sürdürüyorlar. Gaziantep’te yaşayan Suriyeli yoksul Türkmen ailelerine yardımlarını sürdüren UMAY Yardım Derneği üyeleri yardım faaliyetlerini hayırseverlerin katkılarıyla gönül köprüsü şeklinde sürdürüyorlar. Guruba öncülük eden isimlerden Burhan Gündüz ile Fatma Özdoğuş yaptıkları açıklamada, 5 yılın sonunda 3 bin aileye temas edildiğini, 250 çocuğun ise tüm ihtiyaçları karşılandığına dikkat çektiler. Diğer yandan 102 çocuğun kaldığı yetimhanede kalan 20 kadının ihtiyaçlarını da gönüllü grup karşılıyor.

“YILIN 12 AYI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Gaziantep Türk Eli Gönüllü Gurubunun üyelerinden Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz, yılın 12 ayı yardıma muhtaç ailelerin sorunlarıyla ilgilendiklerini ve çözüm noktasında grup üyeleriyle birlikte çalışmaların yürütüldüğünü anlattılar. Özdoğuş ile Gündüz açıklamalarında, “Yılın 12 ayı muhtaç ailelerin sorunlarıyla ilgilenirken özellikle Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde devamlı takip altında tuttuğumuz 60 ailenin ihtiyaçlarını önemli oranda gideriyoruz. Çocuklarımızın genel ihtiyaçlarını gidermeye yönelik önemli çalışmalar yapıldı. İhtiyaç sahibi 2 çocukla başladığımız yardım faaliyetleri çerçevesinde bugün 270 çocuğumuza temas etmiş durumdayız. Bu çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştular.

“GAZİANTEP’TE 13 AİLEMİZ KARDEŞ AİLE EDİNDİ”

Kardeş aile projesi kapsamında bugüne kadar 12 aileye kardeş aile bulunduğunu dile getiren Fatma Özdoğuş, “Gönüllü gurubumuzun önderliğinde bugüne kadar 12 muhtaç ailemize kardeş aile edindirdik. 5 üniversite öğrencisi çocuğumuzun burslarını da gönüllüler olarak karşılıyoruz. Bu ve benzeri çalışmalarımızın tamamını sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar çerçevesinde yapıyoruz. Muhtaç ailelerimize zaman zaman gıda paketlerinin yanı sıra ailelerimizin ihtiyacı olan ev eşyalarını da önemli oranda karşılıyoruz. Sığınmacı ailelerimizin yanında muhtaç konumda bulunan Türk ailelerimizin de ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yardımsever gönüllü arkadaşlarımızın sayesinde adımlar atıyoruz” dedi.

“HASTA ÇOCUKLARIMIZIN TEDAVİLERİNİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Hasta çocukların tedavilerinin yakından takip altında tuttuklarını anlatan Burhan Gündüz, “Çalışmalarımız çerçevesinde muhtaç ailelerimizin hasta çocuklarının tedavilerinin takiplerini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 2 onkoloji hastası çocuğumuzun tedavilerini maddi-manevi karşılanmasına yönelik önemli adımlar atıyoruz. Suriye’de kimyasal saldırılardan daha anne karnındayken etkilenen ve Gaziantep’te dünyaya gelen yetim 3 çocuğumuzun da tedavilerini yakından takip ediyoruz. Bebeklerin ise bez ve mama sorunlarının giderilmesini sağlıyoruz. Bizlere bu çalışmalarımızda destek veren tüm gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Diğer yandan Avrupa’nın değişik ülkelerinden bu yardım çalışmalarına katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza ve bu çalışmaların Gaziantep’te yürütülmesini sağlayan tüm gönüllü arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin