KABZIMALLAR VERGİ KISKACINDA

Meyve ve sebzede yaşanan aşırı fiyat artışı karşısında başta Yaş Sebze ve Meyveli hali olmak üzere birçok noktada sıkı denetimler başlatıldı
KABZIMALLAR VERGİ KISKACINDA

Yaşanan fiyat artışları karşısında denetimlerini artıran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Yaş Sebze ve Meyve Halinde fiyatlarda denetim yaptı. Denetime Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerde katıldı. Denetimlerde bazı kabzımalların gerçek rakamların altında faturalandırma yaptığı ortaya çıktı.

BAZI KABZIMALLAR HAKKINDA TUTANAK DÜZENLENDİ

Sebze ve meyvede yaşanan aşırı fiyat artışlarının nedenleri araştırılıyor. Bu çerçevede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Vergi Dairesi Başkanlığı ekipleriyle birlikte ortak denetimlere başladı. Geçtiğimiz günlerde denetimler kapsamında Gaziantep Yaş Sebze ve Meyve Haline giden ekipler bazı kabzımalların sattıkları ürünlere gerçek rakamlarının altında düşük faturalandırma yaptıkları ortaya çıktı. Ekipler usulsüz faturalandırma yapan işyerleri hakkında tutanak düzenlediler. Denetimlere önümüzdeki günlerde Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin de etkin şekilde katılacağı öğrenildi.

GATEM TOPTANCILAR SİTESİNDE DE ETKİN DENETİM SÜRÜYOR

Yaş sebze ve meyvenin dışında toptan gıda ve ihtiyaç maddelerinin satıldığı GATEM toptancılar sitesinde yer alan işletmelerde sıkı denetim altına alındı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin öncülüğünde sürdürülen denetimlere ilgili kurumlarda da destek ekipler isteniyor. Denetimlerde aynı ürünlerde farklı fiyatlandırmaların tespit edildiği işyerleri hakkında işlem yapılıyor. Denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken yetkililer, ürünlerde yaşanan fiyat artışları karşısında usulsüzlük yapan işletmelerin sıkı takibe alınacağına dikkat çektiler.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin