KABZIMALLARA CEZA YAĞDI!

Gaziantep Sebze ve Meyve Haline yönelik düzenlenen denetimlerde çok sayıda işyerine ceza kesildi
KABZIMALLARA CEZA YAĞDI!

Gaziantep Sebze ve Meyve Haline yönelik Ticaret İl Müdürlüğü, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen denetimler sonucunda çok sayıda işyerine ceza kesildi. Kabzımallara yönelik denetimlerin yıl boyunca aralıksız bir şekilde sürdürüleceği açıklandı.

DENETİMLER ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLECEK

Yaşanan fiyat artışları karşısında denetimlerini artıran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Yaş Sebze ve Meyve Halinde fiyatlarda denetim yaptı. Denetime Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerde katıldı. Denetimlerde bazı kabzımalların gerçek rakamların altında faturalandırma yaptığı ortaya çıktı. Sebze ve meyvede yaşanan aşırı fiyat artışlarının nedenleri araştırılıyor. Bu çerçevede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Vergi Dairesi Başkanlığı ekipleriyle birlikte ortak denetimlere başladı. Geçtiğimiz günlerde denetimler kapsamında Gaziantep Yaş Sebze ve Meyve Haline giden ekipler bazı kabzımalların sattıkları ürünlere gerçek rakamlarının altında düşük faturalandırma yaptıkları ortaya çıktı. Ekipler usulsüz faturalandırma yapan işyerleri hakkında tutanak düzenlediler. Denetimlere önümüzdeki günlerde Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin de etkin şekilde katılacağı öğrenildi.

GATEM TOPTANCILAR SİTESİNDE DE ETKİN DENETİM SÜRÜYOR

Yaş sebze ve meyvenin dışında toptan gıda ve ihtiyaç maddelerinin satıldığı GATEM toptancılar sitesinde yer alan işletmelerde sıkı denetim altına alındı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin öncülüğünde sürdürülen denetimlere ilgili kurumlarda da destek ekipler isteniyor. Denetimlerde aynı ürünlerde farklı fiyatlandırmaların tespit edildiği işyerleri hakkında işlem yapılıyor. Denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken yetkililer, ürünlerde yaşanan fiyat artışları karşısında usulsüzlük yapan işletmelerin sıkı takibe alınacağına dikkat çektiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
22.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin