Kadın girişimcilerin azmi

Kadın girişimcilerin azmi

Gaziantepli 4 kadın girişimci Bakırcılar Odasının meslek edindirme kurslarını başarıyla tamamlanmasının ardından kendi işyerlerini açtılar.

Bakır ustası 4 girişimci kadının açtığı işyerinde çekiç sesleri yükseliyor. Kısa sürede gelen siparişleri yetiştiremez duruma geldiklerini anlatan kadın girişimciler büyük bir azim örneğini yaşama geçirmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

“KADIN GİRİŞİMCİ OLMAK ÇOK ZOR”

Gaziantepli kadın girişimciler Nuray Sönmez, Nursel Karakaş, Özlem Kaya ve Yasemin Urtekin, Gaziantep Bakırcılar Odasının 3 yıl önce düzenlediği meslek edindirme kursuna yazıldılar. Büyük bir azim ortaya koyarak kursu başarıyla tamamlayan kadın girişimciler kursun ardından bir araya gelerek kendi işyerlerini açma kararı aldılar. Girişimci kadınlar, “Bakırcılık Kursunu başarıyla tamamladık. Gaziantep Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık sayesinde bugün meslekte kadın ustalarımızı çok sayıda görebilmek mümkün. Kursun ardından 4 arkadaş bir araya gelerek kendi işyerimizi açma kararı aldık. Yeni işyerimizde şimdi gelen siparişleri yetiştirebilmek için yoğun bir gayret ortaya koyuyoruz. Bakırcılık mesleği kadın ustalarımızın elinden yükselecek” diye konuştular.

“YILMADIK, ÇALIŞTIK VE BAŞARDIK”

Bakırcılık kursuna ilk yazıldıklarında yakınları tarafından eleştirildiklerini dile getiren Gaziantepli kadın girişimciler Nuray Sönmez, Nursel Karakaş, Özlem Kaya ve Yasemin Urtekin, “Bizler tüm eleştirilere rağmen bu kursu başarılı bir şekilde tamamladık. Kurs bittikten sonra Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık’ın cesaretlendirmesiyle kendi işyerimizi açmaya karar verdik. Bizi ilk kursa yazıldığımızda eleştiren bazı yakınlarımız şimdi açmış olduğumuz işyerimize gelerek bizlere özgüler yağdırıyorlar. Gaziantep’te birçok alanda kadın girişimcilerin olduğunu biliyoruz. Bizlerde kendi alanımızda girişimci olarak tarihe geçmek istedik. Şimdi çalışıyor ve aile ekonomisine önemli katkıda bulunuyoruz. Bizler Gaziantepli ev hanımlarımızın da bu tür meslek edindirme kurslarına gitmelerini ve kendi alanlarında girişimci ruhu yakalamalarını öneriyoruz” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
31.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin