KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ PROJE

Kadınların iş yaşamına atılmaları yönünde Ticaret Bakanlığı öncülüğünde başlatılan kooperatif çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor.
KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ PROJE

Gaziantep’te kadınların iş hayatına atılmaları, sosyal ve kültürel açıdan geliştirilmeleri için kurulan kadın kooperatifleri, Gaziantep İl Ticaret Müdürlüğü’nce geliştirilen çalışma doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyorlar. Ticaret Bakanlığının öncülüğünde başlatılan çalışmalar çerçevesinde başlatılan proje ile kadınların ürettiği ürünler, büyük alış veriş merkezlerinde rafları süsleyecek.

PROJE TÜM GAZİANTEP’İ KAPSIYOR

Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kadınların iş gücüne katılımı modern ekonomilerde her açıdan önemlidir. Türkiye'de kadın kooperatifleri 2000'li yılların başlarında kurulmaya başladı ve sosyal kalkınma anlamında çözüm geliştirmede büyük rol oynadı. Bu kooperatiflerde kadınlarımız iş hayatına atılıyor, sosyalleşiyor ve ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar” şeklinde görüş belirttiler.

“ÜRETEN, ÜRETMEK İSTEYEN KADINLARIMIZI BİR ARAYA GETİRİYORUZ”

Ticaret Bakanlığı'nın yeni vizyonunda genç, kadın girişimlere, coğrafi işaretli ürünlere ve kooperatifçiliğe büyük önem verdiğini belirten yetkililer, “Biz de İl Ticaret Müdürlüğü olarak, kadın kooperatifçiliği konusunda ciddi anlamda çalışıyoruz. Üreten, üretmek isteyen tüm kadınlarımızı, bir çatı altında bir araya getirerek ürettikleri ürünleri ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz. Gaziantep’te de kadın kooperatiflerimiz tarafından üretilen ürünleri büyük alış veriş merkezlerinin raflarında satışa sunmayı hedefledik” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
22.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin