Kadınların yaptığı eserler büyük beğeni topladı

Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezlerinde eğitim gören kadınlar, ürettikleri ürünleri 8 Mart Dünya Kadınlar...
Kadınların yaptığı eserler büyük beğeni topladı

Şehitkamil Belediyesi ile Gaziantep M1 AVM, başarılı bir işbirliğine imza attı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınların ürettiği el emeği göz nuru ürünler, ‘Hanım Eller’ adıyla sergilendi. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren aile merkezlerinde eğitim gören kadınlar, uzun uğraş ve emek verdikleri ürünleri, Gazianteplilerin beğenisine sundu. Gaziantep M1 AVM’de açılan sergi, 12 Mart 2017 tarihlerine kadar açık kalacak.

Serginin açılış törenine; Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun,  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Sezai Çakır, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suna Demir Serpolat, Gaziantep M1 Merkez AVM Müdürü Sait Can Gizir,  Şehitkamil Belediyesi Meclis Üyeleri, mahalle muhataraları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gaziantep’in kültür-sanatını, yerel ağzını yaşatmak, yeni nesle sevdirmek ve kültür benliğinin devamını sağlamak için çalışan Çeled Uşaglar Tiyatro Gurubu, gösterileriyle sergiye renk kattı. Sergiye katılanların yüzünü güldüren Çeled Uşaglar, katılımcılardan keyifli anlar yaşamasını sağladı.

Açılan sergide Şehitkamil Belediyesine bağlı 39 aile merkezinde; iğne oyası, tel kırma, Antep işi, mefruşat, giyim, ebru sanatı, sabun, rölyef, filografi, resim ve pasta gibi 40 farklı branşta eğitim gören kursiyerler tarafından yapılmış ve seçilmiş 301 parça eser beğeniye sunuldu.

 

Serginin açılışında konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, konuşmasına kendilerine destek veren paydaş kurumlara teşekkür ederek sözlerine başladı. Aile merkezlerinde hem veliye hem de çocuğa aynı anda eğitim verdiklerini dile getiren Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:“Şehitkamil Belediyesi olarak 39 aile merkezinde 40 değişik branşta faaliyet gösteriyoruz. Faaliyetlerimizde desteğini bizden esirgemeyen Sayın Kaymakamımızın şahsında tüm Milli Eğitim camiamıza ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze yürekten teşekkür ediyorum. Aldığımız desteklerle gücümüze güç kattık. Aile merkezlerimizde 35 anasınıfında bin 400 öğrenciye de aynı zamanda okul öncesi eğitim veriyoruz. Aile merkezlerimizdeki en önemli özelliklerden biri de bir taraftan okul öncesi eğitim yapılırken, diğer taraftan da velilerimizin kursları devam ediyor. Çift maksatlı eğitim vermiş oluyoruz. Ben, bu serginin açılmasında emeği geçen tüm hocalarımıza ve kursiyerlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Başta Büyükşehir Belediyemizin, Sayın Kaymakamımızın ve Milli Eğitim camiamızın desteğiyle böyle çalışmaları gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte sizlerle paylaşıyorum.”

Yapılan konuşmanın ardından protokol, serginin açılışını gerçekleştirdi. Açılışı yapılan sergide kadınlar tarafından üretilen eserler büyük dikkatle incelendi ve büyük beğeni topladı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sergideki kadınlara karanfil dağıttı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin