KAFELERE MÜHÜR

Gaziantep’te Bey Mahallesi’nde yer alan kafeteryalara yönelik olarak polis ve zabıta ekipleri ortak denetim gerçekleştirdi
KAFELERE MÜHÜR

Gaziantep polisi Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının öncülüğünde Bey Mahallesi’nde yer alan onlarca kafeteryayı denetledi. Yapılan denetimlerde eksiklikleri bulunan ve kurallara uymadığı tespit edilen 19 kafeterya hakkında işlem yapıldı. İşlem yapılan kafeteryalardan 6’sı aynı anda mühürlenirken geri kalanlar ise birkaç hafta içerisinde mühürlenecek.

EKİPLER ANSIZIN BASKINLAR DÜZENLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının önderliğinde gelen şikayetlerin artması üzerine polis ekipleriyle ortak denetim düzenlendi. Yapılan denetimlerde 19 kafeterya tüm detaylarına kadar denetlendi. Denetlemelerin ardından 6 kafeteryaya mühür vurularak kapatıldı. Geri kalan kafeteryaların ise birkaç hafta içerisinde mühürleneceği açıklandı. Gelen şikayetlerin artması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatı üzerine başlatılan çalışmalara polis ekipleri de destek verdi. Denetimlerde kafeteryaların her alanda incelendiği, bazı kafeteryalarda ise gizli locaların yer aldığı ortaya çıktı. Bey Mahallesi’nde yer alan kafeteryaların bazılarının dernek lokali adı altında çalıştırıldığı da yapılan denetimlerde ortaya çıktı. Dernek adı altında çalıştırılan bazı kafeteryalarda kumar oynatıldığının ortaya çıktığı denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceği açıklandı.

GENÇLERİN DİKKATLİ OLMALARI İSTENİYOR

Uyuşturucuyla mücadelede etkin şekilde mücadele sürdüren yetkili kurumlar özellikle gençlerin sosyal faaliyetlerinde gittikleri yerlere dikkat etmeleri konusunda uyarıyorlar. Bazı kafeteryaların amacı dışında kullanıldığına dikkat çeken yetkililer, kafeteryaların açılmasına yönelik yönetmeliklerin titiz bir şekilde uygulanması ve açılan kafeteryaların sıkı şekilde denetime tabi tutulması gerektiği görüşünde birleşiyorlar. Kentte kafeteryaların yoğun olarak bulunduğu Bey Mahallesi’nde yaşanan adli olayların artması ve kafeteryaların amacına uygun kullanılmadığı yönünde ki ihbarların bu denetimi kaçınılmaz kıldığı yönünde görüş belirtildi. Mühürlenen kafeteryaların yerine daha sonra ne yapılacağı konusunda bilgi verilmezken, denetlenen 19 kafeteryanın dışında geri kalan kafeteryaların ise denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceği açıklandı.

GÜNDEM
Bülent Öner
11.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin