Kaldırım işgalleri sürüyor

Kaldırım işgalleri sürüyor

Gaziantep’te birçok ana caddede sürücüler araçlarını kaldırımlara hem de engelli yürüme bantlarına denk gelecek şekilde park ediyorlar. Ortaya çıkan bu fotoğraf karşısında özellikle engelli vatandaşlar kaldırımları kullanmazken, araç sürücülerinin bu saygısızlığı gözlerden kaçmıyor.

GAZİANTEPLİLER İSYAN ETTİ “KALDIRIMLAR VATANDAŞLARINDIR“

Güvenevler Mahallesi’nden İncilipınar Mahallesine kadar birçok bölgede kaldırımların oto park alanı olarak kullanılması vatandaşları çileden çıkarttı. Merkezi bölgelerde daha yoğun şekilde yaşanan kaldırım işgalleri karşısında ise vatandaşlar öfke saçıyorlar. Vatandaşlar, “Sağlam insanları bir kenara bırakın bakın engelli vatandaşlarımızın yürüme bantlarının yer aldığı kaldırımlar bile araç otoparklarına sahne oluyor. Yaşanan bu durum çok acı bir olay. Araç sürücülerinin sağlan insanları bir kenara bırakın engelli vatandaşlara saygı göstermelerini istiyoruz” şeklinde konuştular.

ENGELLİ ARAÇ PARK YERLERİDE AMACI DIŞINDA KULLANILIYOR

Şehir merkezinde pek çok noktada kaldırımlara park eden otomobiller, yayaları can güvenliğini tehdit ediyor. Kaldırımlardaki işgalden dolayı yola inmek zorunda kalan yayalar, hıza akan araç trafiğinde can güvenliklerini tehlikeye atıyor. Engellilere pozitif ayrımcılık amacıyla toplu kullanılan yerlerde de hazırlanan engelli araç park yerleri amaç dışı olarak kullanılıyor. Engelli vatandaşların hakları olan bu özel par alanları diğer vatandaşlar tarafından dikkate alınmadan işgal ediliyor. Maliye önünde bulunan otoparkta engelliler için ayrılmış bölüm de engelli olmayan vatandaşların araçları tarafından işgal ediliyor. Engelli araç park yerini kullanamayan engelli vatandaşlar ise araçlarını yüzlerce metre uzağa park etmek zorunda kalıyor. Şehrin pek çok yerinde de engelli park yerleri, rampaların önü duyarsız vatandaşlar tarafından işgal ediliyor.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
28.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin