Kaldırımlar işgal altında!

Kaldırımlar işgal altında!

Gaziantep’te yaya kaldırımları önemli oranda araçların işgali altında. Yazılan cezalara aldırış bile etmeyen bazı sürücülerin yayaların yürüme alanlarında araçlarını park ederek tepki çekiyorlar.

Yayaların güvenli bir şekilde seyir etmesi için yapılan kaldırımlardan yayalar dışında herkes yararlanıyor.  Gaziantep’in yoğun trafiği içinde kendilerine yer bulmaya çalışan yayaların kaldırımdaki esnaf tezgahları ve park edilen araçlar nedeniyle can güvenlikleri tehlike altına giriyor. Birçok vatandaş, özellikle şehrin kalabalık bölgelerinde kaldırımda yürüyememekten şikayet ediyor.

Özellikle de engellilerin güvenliği için büyük öneme sahip kaldırımlar kimi zaman engellilere de engel olabiliyor. Görme engelliler için yapılan yürüme şeritleri ise aynı işgalle karşı karşıya kalıyor. Ya da birçok vatandaş trafik kazası yaşayabiliyor. Trafik yoğunluğu içinde yetişkin yayaların bile yürümekte zorlandığı Gaziantep’te çocuklar da kaldırımda yürüyemedikleri için sorunlar yaşıyor. Trafik bilincini tam anlamıyla kazanamamış olan çocukların can güvenliği de tehlike altına giriyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
13.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin