Kamil Ocak anılarda kalacak

Kamil Ocak anılarda kalacak

Gaziantepspor’un yüzlerce zaferine ev sahipliği yapan kamil Ocak Stadı’nda yıkım çalışmaları devam ediyor. Devam eden çalışmalar kapsamında stadın misafir tribünü tamamen yıkıldı. Yıkım çalışmalarının ortalama 2 ay içerisinde tamamlanacağı açıklandı. Diğer yandan Gaziantepspor’un taraftar topluluğu Gençlik 27’ye ait olan hizmet lokali de statla birlikte tarih olacak.

YIKIM ÇALIŞMALARI 2 AY GİBİ BİR SÜREDE TAMAMLANACAK

Kamil Ocak Stadının yıkım çalışmaları çerçevesinde Gaziantepspor’un büyük taraftar derneği Gençlik 27’in de dernek binası yıkıma gitti. Gençlik 27 yöneticileri stadın yıkılmasının ardından kendilerine yeni bir yer gösterilmediğinden şikayet ettiler. Taraftar topluluğun yöneticileri, “Nice efsane maçlara ev sahipliği yapan Kamil Ocak stadının yıkımını gözyaşları içerisinde izliyoruz. Bu arada yıkımla birlikte bize ait olan toplanma merkezimiz ile lokalimizde yıkılıyor. Bundan sonra şayet bize bir yer tahsisi olmaz ise bırakın bir araya geleceğimiz yeri toplanma merkezimiz bile olmayacak” şeklinde görüş belirttiler.

MİLLET BAHÇESİ VE CUMA CAMİ İNŞA EDİLECEK

43 yıldır başta Gaziantepspor olmak üzere birçok kulübe ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapan Kamil Ocak Stadyumunun yıkımı için ilk kazma vuruldu. Tarihi stadyum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yerini, çocuklardan gençlere ve kadınlara kadar toplumun tüm kesimlerinin yararlanabileceği ‘Millet Bahçesi’ne bırakacak. Cuma Camii ve Millet Bahçesi'ne dönüşecek olan Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'nun yıkımına başlandı.  Gaziantep’te yapılan yeni modern stadyumun ardından eski stadyum olan Kamil Ocak Stadyumu'nun yıkımına başlandı. Stadın yerine Cuma Camii ve millet bahçesi yapılacak. Yıkımın tamamlanmasını 2 ay süreceği açıklandı.  Yükleyici firma yetkilisi Bozbeyli Eşme stat yıkımının iki ay süreceğini belirterek, “Stat yıkımına bugün itibariyle başladık. Yıkım süreci yaklaşık 2 ay sürecek. Yıkım işleminde 25 personel ve 5 tane iş makinesi kullanıyoruz” diye konuştu. Gaziantep Arena'nın geçen yıl hizmete açılmasıyla atıl duruma düşen Kamil Ocak Stadı'nın yıkımına başlandı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nın yanındaki stadın yıkım çalışmalarında, 4 iş makinesi ile 25 personel görev yapıyor. Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının yaklaşık 2 ayda tamamlanması planlanıyor.  Gaziantep'te yıllarca futbolun kalbi olarak nitelendirilen Kamil Ocak Stadyumu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yerini, toplumun tüm kesimlerinin yararlanabileceği "Millet Bahçesi"ne bırakacak.  Stadın yıkılmasıyla elde edilecek alanda caminin yanı sıra kütüphane ve gençlerin de yararlanacağı sosyal alan oluşturulması planlanıyor. Dönemin spordan sorumlu Devlet Bakanı Kamil Ocak tarafından 44 yıl önce yaptırılan stat, geçen yıl Gaziantep Arena'nın hizmete sunulmasıyla atıl duruma düşmüştü.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
5.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin