Kamil Ocak’ta atlar koşacak

Kamil Ocak’ta atlar koşacak

TOKİ’ye devir işlemleri tamamlanan Kamil Ocak Stadı’nın yıkımına Mayıs ayı ortalarında başlanılacak. Yıkılacak olan statta son olarak Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, gösteri amaçlı at yarışının düzenleneceğini söyledi.

ETKİNLİK NİSAN AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Kamil Ocak Stadının kent için önemli bir mekan olduğunu ve yakın tarihte önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını dile getirdi. Demir, statta yıkım çalışmaları başlamadan Nisan ayı içerisinde son olarak gösteri amaçlı at yarışlarının gerçekleştirileceğini duyurdu. Demir konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kamil Ocak Stadı’nın Mayıs ayı içerisinde belirlenen bir tarihte yıkımına başlanılacak. Biz kentte yaşayanlar olarak son bir kez yıkılacak olan bu stadımızda bir etkinlik düzenlemek istedik. Türkiye Jokey Kulübüyle yaptığımız görüşmelerin ardından ise Nisan ayı ortalarında stadımızda gösteri amaçlı at yarışlarının düzenlenmesine karar verildi. Bu konuda yazışmalarımız tamamlandı.”

“BÜYÜK BİR ORGANİZSYON OLACAK”

Düzenlenecek olan organizasyonun oldukça büyük olduğuna dikkat çeken Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;
“Adana, Şanlıurfa’dan getirilecek olan atlar ve jokeyleri Kamil Ocak Stadında unutulmaz anların yaşanmasını sağlayacak. Stadımızın yıkılmasından önce gerçekleştirilecek bu organizasyon nedeniyle statta son hazırlıkların yapılması için ekiplerimiz Mart ayının sonlarına doğru çalışma başlatacaklar. Diğer yandan Mayıs ayında başlayacak olan yıkım çalışmalarıyla birlikte müdürlüğümüzün nereye taşınacağı konusunda ise henüz bir net karar bulunmuyor.”

GÜNDEM
Bülent Öner
31.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin