KAR ÇİFTÇİYİ DE SEVİNDİRECEK

KAR ÇİFTÇİYİ DE SEVİNDİRECEK

Gaziantep'e kar yağışı öğrencileri sevindirdiği gibi çiftçileri de sevindirdi. Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, "Kar yılı var yılıdır. İnşallah daha fazla kar yağarsa özellikle fıstığa ve zeytine çok faydalı olacak" dedi.

FISTIĞA VE ZEYTİNE İYİ GELECEK

Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürecek. Geçtiğimiz günlerde Gaziantep'e kar yağışı çiftçilerin yüzünü güldürdü. Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, "Gaziantep'e yıllardır kar yağmıyordu. Bu kar topraklarımıza çok iyi geldi. İnşallah daha fazla kar yağar" dedi. Yiğit, karın fıstığa ve zeytine çok olumlu etkilerinin olacağını söyleyerek, "Daha kışın başındayız. Kar yağışı bekliyoruz" diye konuştu.

ÇİFTÇİLER MEMNUN

Karın toprak altına yavaş yavaş süzüldüğü için tarım için bulunmaz nimet olduğunu ifade eden Cuma Yiğit, "Kar yavaş yavaş iner toprak altına. O yüzden ürünlere iyi gelir. Atalarımız boşuna dememiş kar yılı var yılıdır diye. İnşallah daha fazla kar düşerse daha da fazla ürün elde edeceğiz. Şu anki durumdan çiftçilerimiz memnun" dedi.

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
3.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin