KARKAMIŞ-OĞUZELİ KARAYOLU SULAR ALTINDA

Oğuzeli-Karkamış arasındaki yol Doğanpınar Barajı’nın yapımıyla ulaşıma kapandı. Kapanan yola alternatif yol Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ulaşıma açıldı.
KARKAMIŞ-OĞUZELİ KARAYOLU SULAR ALTINDA

Doğanpınar Barajı çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl trafiğe kapanan Oğuzeli-Karkamış karayolu yapılan çalışmalar neticesinde yeniden trafiğe açılmıştı. Aynı yol bu yıl ise tamamen sular altında kaldı. Karayolları Genel Müdürlüğü sular altında kalan yola alternatif yolu ise birkaç ay önce ulaşıma açtı. Kapanan yolla ilgili olarak sürücülerin alternatif yolu kullanmaları isteniyor.

KOCA YOL SULAR ALTINDA

Oğuzeli-Karkamış karayolu barak suları altında kaldı. Yetkililer sula altında kalan yola alternatif yolu devreye soktu. Oğuzeli ilçesinden sonra faaliyete geçirilen alternatif yol nedeniyle eski yolun kullanılmamasını isteyen yetkililer yolun baraja yakın noktalarının tamamının sular altında kaldığına dikkat çektiler. Baraj suyu nedeniyle çok sayıda köyün ulaşımı da alternatif yol üzerinden sağlanmaya başlandı. Geçtiğimiz yılın kış aylarında da Oğuzeli-Karkamış arası yolun önemli bölümü sular altında kalmış ve ulaşımda önemli aksaklıklar yaşanmıştı.

ELEKTRİK NAKİL HATLARI
BİLE SULAR ALTINDA KALDI

Sular altında sadece yol kalmadı. Enerji nakil hatlarının direkleri de sular altında kaldı. TEDAŞ yetkilileri bölgede enerji kesintilerinin yaşanmaması için gerekli önlemleri aldılar. Baraj çalışmaları çerçevesinde sular altında kalan bölgede bazı evlerinde yükselen su nedeniyle risk altında bulunduğu dile getirildi. Tarımsal arazilerinde etkilendiği durum karşısında yetkililer bir süre önce ulaşıma açılan alternatif yolun bölgede ki trafik akışını etkilemeyeceğini ve yaşanan sorunu ortadan kaldırdığını anlattılar.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin