KARLA GELEN FELAKET!

Gaziantep'te yoğun kar yağışının ardından çok sayıda çatı ve tentede çökme yaşandı.
KARLA GELEN FELAKET!

Emek Mahallesi'nde bir alış veriş merkezinin otoparkına ait çatı çöktü. Yaşanan çökme nedeniyle çok sayıda araç durdaya dönüştü. Yaşanan olayda bir vatandaş saniyelerle ölümden kıl payı kurtuldu.

Kentte yaşanan yoğun kar yağışıyle birlikte çok sayıda işletme ile evin çatı veya temtesinde çökme yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent genelinde devam eden kar yağışı karşısında büyük başarıya imza atarken, çatı ve tentelerde yaşanan çökme olayları büyün üzüntü yarattı. Emek Mahallesi'nde bir alış veriş merkezinin otoparkının çatışı çöktü. Çökmeyle birlikte 30'a yakın araç neredeyse hurdaya döndü. Diğer Yandan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Protokol Girişinin tentesi yoğun kar yağışına dayanamayarak çöktü.

KAR KÜTLELERİNE DAYANAMADI

Gaziantep’te üzerinde biriken yoğun kar kütlesine dayanamayan pazar yeri çatısı çöktü. Emek Mahallesinde bir alış veriş merkezine ait çatı, park halindeki otomobillerin üzerine çökerken ortalık savaş alanına döndü. Olay, merkez Şehitkamil ilçesine bağlı Emek Mahallesinde yaşandı. Gaziantep’te dünden beridir etkili olan Kar Yağışı, uzay çatılı pazar yerinin çatısına yoğun miktarda kar birikmesine neden oldu. Üzerine biriken kar kütlesine dayanamayan pazar yeri çatısı, büyük bir gürültüyle çöktü.

BÖLGEDE BÜYÜK KORKUYA NEDEN OLDU

Mahallede büyük bir korkuya neden olan çökme, ortalığı savaş alanına çevirdi. Pazar yerine park edilen çok sayıda otomobil hurdaya dönerken pazar yeri çevresindeki iş yerlerinde çalışan vatandaşlar ise büyük panik yaşadı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Bölge ikinci bir çökme ihtimaline karşı güvenlik çemberine alırken ekipler, çöken pazar yerinin altında kimsenin kalıp kalmadığını kontrol ediyor. Araçlarının pazar yeri altında kaldığını öğrenen çok sayıda vatandaş olay yerine geldi. Otomobillerini hurdaya döndüğünü gören vatandaşlar büyük şok yaşarken polis ekipleri de vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Vali Davut Gül de olay yerine gelerek ekiplerden bilgi aldı.

GAZİANTEP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN TENTESİ ÇÖKTÜ

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünün giriş kapısının damı çatıdan düşen kar kütleleri nedeniyle çökme tehlikesi yaşarken, kar kütleleri vinç yardımıyla temizleniyor. Gaziantep'te etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı çatılar çökerken, İl Emniyet Müdürlüğünün giriş kapısının damı da çatıdan düşen kar kütleleri nedeniyle çökme tehlikesi geçirdi. Çatıda biriken kar kütleleri uzun bir fırça yardımıyla temizlenmeye çalışılırken, giriş binasının damının üzerinde biriken kar yığınları da vinç yardımıyla temizlendi.

GÜNDEM
Bülent Öner
24.01.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin