Kaza geliyorum demez!

Kaza geliyorum demez!

Her gün on binlerce vatandaşın şehir içi ulaşımda kullandığı tramvaylar sola dönüş yasaklarıyla birlikte önemli tehlikelerle burun buruna geliyor. Geçmişte yaşanan kazalara rağmen sola dönüş yasağı bulunan kavşaklarda özellikle araç sürücüleri halen bu kurala uymayarak çoğu zaman tramvaylarla tehlike yaşıyorlar.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşım hizmetlerinde kullanılan tramvaylar çoğu zaman araç sürücülerinden kaynaklı olarak kazadan kıl payı kurtuluyorlar. Sola dönüş yasaklarının yer aldığı kavşaklarda bu kurala uymayan araç sürücüleri tramvay batmanlarının baş belası oldu. Çoğu zaman kaza ile burun buruna gelen batmanlar ani frenlerle durmak zorunda kalıyorlar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamalarda ise araç sürücülerinin sola dönüş yasağının yer aldığı kavşaklarda duyarlı olmaları konusunda uyarılıyorlar.

GÜNDEM
Bülent Öner
27.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin