KAZANAN “ORTAK AKIL”

Gaziantep’te yüzlerce sayacı esnafının başlattığı iş bırakma eylemi Gaziantep Valisi Davut Gül’ün girişimleriyle son buldu.
KAZANAN “ORTAK AKIL”

Gaziantep’te sayacı esnafının düşük ücret nedeniyle başlattığı iş bırakma eylemi büyümeden sona erdi. Gaziantep Valisi Davut Gül’ün talimatları doğrultusunda Gaziantep Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, Ayakkabıcılar ve Sayacılar Odası yönetimleriyle üst üste gerçekleştirdiği toplantılar sayesinde kriz büyümeden önlenmiş oldu. Her iki meslek odasının başkanları da ortak uzlaşıda önemli rol üstlenen Gaziantep Valisi Davut Gül ile Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu’ya teşekkür ettiler.

KRİZ BÜYÜMEDEN ÖNLENMİŞ OLDU

Gaziantep’te ayakkabı sektörünün en önemli iştirakçisi sayacı esnafı düşük ücretler nedeniyle geçtiğimiz günlerde iş bırakma eylemine başladı. Gaziantep Sayacılar Odası Başkanı Mehmet Sarıbal, yüzde 50 zam talep etmelerine rağmen ayakkabıcı sektörünün bu zammı yüksek bulduğunu anlatmıştı. Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Emin İnce ise başlatılan iş bırakma eyleminden dolayı üzgün olduklarını dile getirmişti. İş bırakma eyleminin başlamasının ardından devreye Gaziantep Valisi Davut Gül’ün girdiği ve sorunun uzlaşı içerisinde çözüme kavuşturulmasını istediği belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen Gaziantep Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, krizi ortak akıl çerçevesinde üst üste gerçekleştirdiği toplantılarla sona erdirdi.

“HEPİMİZİN ORTAK GAYESİ İŞ-EKMEK-AŞ”

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Emin İnce, sayacı esnafının içinde bulunduğu sorun ve sıkıntıların farkında olduklarını dile getirirken, “Hepimizin tek derdi var oda iş, ekmek ve aş. Bu doğrultuda sadece sayacı esnafımızın değil bizim esnafımızın da değişik sorun ve sıkıntıları bulunuyor. Biz zam yapılmasın demedik sadece makul ölçülerde zam yapalım ve hep birlikte ekmeğimizi kazanalım dedik. Bu çerçevede Gaziantep Valimiz ile Ticaret İl Müdürümüzün büyük gayretleri neticesinde bugün bu kriz büyümeden çözüme kavuştu ve tüm esnaflarımız mutlu oldu. Bu süreçte emeği bulunan başta valimiz, il müdürümüz ve esnaf odası yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Sayacılar Odası Başkanı Mehmet Sarıbal’da bu süreçte çok emek verdi kendisine de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“KAZANAN ESNAFIMIZ OLDU”

Gaziantep’te KÜSGET Sanayi Bölgesi başta olmak üzere OSB, Eski Nizip Caddesi ve 8 Şubat Bölgesinde yüzlerce sayacı esnafının yer aldığına dikkat çeken Gaziantep Sayacılar Odası Başkanı Mehmet Sarıbal, uzlaşı içerisinde sorunun üstesinden gelindiğini anlatarak şu ifadelere yer verdi;

“Esnafımızın içinde bulunduğu sorunların üstesinden gelebilmek ve emeğimizin karşılığı olan zammı alabilmek için başlatılan iş bırakma eylemi sona erdi. Gaziantep Valimiz Davut Gül’ün talimatları doğrultusunda Ticaret İl Müdürümüz Kürşat Turpçu’nun girişimleri sayesinde sorunlar giderildi. Bu süreçte emeği geçen valimize, müdürümüze ve Emin İnce beye teşekkür ediyorum. Esnafımız bugünden itibaren iş başı yapmaya başladı. Üst üste gerçekleştirilen toplantıların ardından esnafımız işinin başına geçerken, bundan sonra işlerimizin daha iyi olacağı kanısındayım.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin