KEBAP ÇILGINLIĞINDA SONA DOĞRU

Gaziantep iki gün sonra “şiş” bırakacak!..
KEBAP ÇILGINLIĞINDA SONA DOĞRU

Özellikle işlek caddelerde her köşe başında ve kebapçıların yoğun bulunduğu Tabakhane’den Kamil Ocak Stadyumu’na kadar uzanan yerlerde “kebap şöleni”ne dönen iftar ve sahurdaki mangal çılgınlığı iki gün sonra sona eriyor.

Ülkemizde, özellikle şehrimize has bir özellik olan sahuru ve iftarı mangal başında geçirme keyfinde sona yaklaşılıyor.

Ramazan ayının başından sonuna kadar aynı tempoyla devam eden ve “çılgınlık” boyutuna ulaşan iftar ve sahurdaki mangal başında yapılan kebap keyfi şehrimizin yeme içme kültürünün de açık bir örneği.

Ramazan ayı boyunca devam eden hastalık boyutundaki bu keyif, ramazandan sonra yıllardır olduğu gibi, mesire alanlarında devam edecek.

Bilindiği üzere şehrimizin Kavaklık, Dülükbababa gibi mesire alanları hafta sonlarında mangalcıları ağırlıyor. Her hafta sonu ailesiyle birlikte bu mesire alanlarını dolduran Gaziantepliler yıllardır süregelen mangal başı geleneğini, daha çok uzun zamanda da sürdürecek gibi.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
12.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin