Kebaplık kömürün kilosu 3 lira

Kebaplık kömürün kilosu 3 lira

Gaziantep’te pikniklerin olmazsa olmazı mangal kömürüne talep arttı. Artan satışlar, piknik kömürü satan esnafın yüzünü güldürdü. Büyük bir hazırlık içerisine giren kömürcüler, ısınan havalar nedeniyle bölge halkının kömürünü, mangalını alıp pikniğe gitmeye başladığını ifade etti.

KÖMÜR SATIŞINDA Kİ ARTIŞ YÜZ GÜLDÜRDÜ

Hem dondurucu kış günlerinin ardından sıcak hava ile birlikte piknikçilere gün doğdu. Kebaplık kömür satıcısı Abdi Karakan, kebaplık kömürün kilo fiyatının geçtiğimiz yıla oranla 5 kuruş artarak 3 lira olduğunu kaydetti. Buna rağmen kömür satışında bir artış olduğunu kaydeden Karakan, “Sıcak mevsimlere girmiş olduk. Hem dondurucu soğuklardan kurtulduk. Hem de mangal kömürü satışı başladı. Hava ne kadar iyi olursa, satışlarımızda o kadar iyi olur. Şu anda burada kömürleri seçiyoruz” dedi.

“GAZİANTEPLİLER PİKNİKTEN GERİ DURMUYOR”

Mangal kömürünün kilosunu 3 ile 5 lira arasında değişen fiyatlarda satışa sunduklarını anlatan kömür satıcısı Abdi Karakan sıcak havalar için hazırlıklı olduklarını ifade etti. Bilici, “Havaların ısınmasını dört gözle bekliyorduk. Dolayısıyla vatandaşlar dışarı çıkıp piknik yapmak isteyecektir. Biz de onların mangal ihtiyacını gidermek için büyük bir hazırlık içerisine girdik. Gaziantepliler yaz aylarında haftada en az bir kez pikniğe giderler. Başka illerde vatandaşlar pikniğe gitmezlerse üzülmezler ama Gaziantepliler bir hafta pikniğe gitmesinler üzülürler ” dedi.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
23.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin