KENDİNE GEL GAZİANTEP!.

KENDİNE GEL GAZİANTEP!.

Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri kapsamında şehir genelinde denetimler aralıksız şekilde sürdürülüyor. Binlerce insanın sosyal mesafe ve maske kullanmaması nedeniyle para cezasına çarptırıldığı kentte Gaziantep Valisi Davut Gül, uyarılarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Gaziantep’te ölümcül virüse karşı Valilik başta olmak üzere yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının tedbir ve uyarıları devam ediyor. Ülke genelinde vaka sayısında yaşanan artışta ilk 5 il arasına giren Gaziantep’te denetimler ise aralıksız sürdürülüyor. Tüm uyarılara rağmen vaka sayısında yaşanan artış kadar kesilen para cezaları da dikkat çekiyor.

BİNLERCE İŞYERİ DENETLENDİ

Koronavirüsün ilk görüldüğü günden bu yana özellikle Gaziantep Valiliğine bağlı birimler ile yerel yönetimlerin işyerlerine yönelik denetimleri aralıksız bir şekilde sürdü. Binlerce işyeri denetlenirken, denetlenen işyerlerinde görülen usulsüzlüklerden dolayı cezai işlem uygulandı. Diğer yandan ülke genelinde en çok para cezasının uygulandığı iller arasında Gaziantep yerini aldı. Tüm bu uyarı ve önlemlere rağmen vaka sayılarından yaşanan artış karşısında vatandaşların ölümcül virüs karşısında ne kadar duyarsız olduğu ortaya çıktı.

KESİLEN PARA CEZALARINA ALDIRIŞ ETMEDİK!

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı gerçekleştiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını karşısında Gaziantep ilini ilk kez dile getirmişti. Vaka artışında düşüş yaşanmayan 5 il arasında yer alan Gaziantep’te önlemlerin artırılması Bakan Koca’nın açıklamalarının ardından gündeme geldi. Gaziantep’te işyeri ve vatandaşlara yönelik uygulanan para cezalarına rağmen kentte vatandaşlar kurallara uymamakta ısrarcı davrandı. Yaşanan bu durum nedeniyle Sağlık Bakanlığı Gaziantep’i yakın izlemeye aldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında işyeri ve toplu taşıma araçlarında denetimlerini artırdı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin sürdürdüğü denetimlerde onlarca işyeri ile toplu ulaşım aracı, ticari taksiye 550 bin lira civarında para cezası uygulandı.

GAZİANTEP VALİLİĞİ UYARILARINI SÜRDÜRÜYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından Covid-19 salgınına karşı bir kez daha uyarıda bulundu. Pandemi sürecinde vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Vali Gül, “Buna rağmen daha fazlasına ihtiyacımız var” dedi.
“Covid-19 mücadelesine verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederim. Aman hepimizin daha fazlasını yapması gerekiyor” şeklinde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Maske-Mesafe-Temizlik kuralına uymaktan başka seçeneğimiz yok. Hastalarımızın % 95’i virüsü akraba ya da arkadaşından kaptı. Lütfen sıradaki kişi siz olmayın!”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
3.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin