KENT KONSEYİ pandemi sürecine sahaya indi vatandaşları bilgilendirdi

KENT KONSEYİ pandemi sürecine sahaya indi vatandaşları bilgilendirdi

Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri koronavirüs tehdidi karşısında vatandaşları bilgilendirmek ve uyarılarda bulunmak üzere saha çalışması gerçekleştirdi. Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak’ın da katıldığı saha çalışmasında meclis üyeleri vatandaşları ölümcül virüse karşı bilgilendirdi. Konsey üyeleri ayrıca vatandaşlara Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden temin edilen maske ve antiseptik solüsyon/ kolonya dağıtımını gerçekleştirdi.

“TEDBİRLERE UYMAK ZORUNDAYIZ”   

Farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilen saha çalışmasına Kent Konseyi Yürütme Kurulundan Tarık Aytekin’de katıldı. Gençlik Meclisi Başkanı Ercan Oğuz ve bazı meclis üyelerinin sosyal mesafeli bir şekilde katıldığı saha çalışmasının ardından açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, “Koronavirüse karşı korunmak için sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Bu hastalıktan korunmak için en çok önemli olan maske, mesafe ve temizlik çok önemli. Kendimizi, ailemizi, toplumu korumak için son derece önemli kurallar var. Bu kurallara uymak zorundayız. Cadde ve sokaklarda maskesiz dolaşan vatandaşları ve sürücüleri uyardık. Farkındalık oluşturduğumuza inanıyorum” diye konuştu.

KENT KONSEYİNDEN ÇALIŞMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Gaziantep kent konseyinden saha çalışmalarına ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi;

“Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından; pandemide uyulması gereken kurallar hakkında bir farkındalık oluşturmak için; Vilayet Kavşağında, Kent Konseyi Başkanı Sayın Dr.Samet Bayrak’ın katılımıyla, 16.00-17.00 saatleri arasında Vilayet Kavşağında, yine aynı gün 17.00-18.000 saatleri arasında Balıklı Yaya Geçidinde ve 12 Eylül 2020 Cumartesi günü 17.00-18.00 saatleri arasında Üniversite Kavşağında sosyal mesafe sağlanarak, bir farkındalık çalışması yapıldı.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
12.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin