Kent Konseyinin ilk gündemi Millet Bahçesi

Kent Konseyinin ilk gündemi Millet Bahçesi

Gaziantep Kent Konseyi ilk yürütme kurulu toplantısı Doktor Samet Bayrak başkanlığında gerçekleştirildi. Görev dağılımının gerçekleştirildiği ilk toplantıda Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Doktor Samet Bayrak, gündeme alınan ilk konunun Millet bahçesi Projesi olduğunu açıkladı.

BÖLGENİN GENEL SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

İlk toplantısında Gaziantep'in, Bölgenin sorunları ve Kent konseyi çalışma stratejileri ve organizasyon yapısı ile ilgili yoğun bir gündem ele alındı. Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Doktor Samet Bayrak, Millet Bahçesinin yanı sıra uçak bilet biletlerinde yaşanan artış ile Sof Dağı’nda yaşanan çevre sorunlarının masaya yatırıldığını açıkladı.

Kent Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Dr. Samet Bayrak Başkanlığında ilk olarak konsey yürütme kurulunun faaliyetlerinin etkinleştirilmesi adına yetki dağılımını gerçekleştirdi. Buna göre; Başkan yardımcılıklarına; Bekir Sıtkı Severoğlu ve Mehmet İrfan Demirci’nin oy birliği ile seçildiği toplantıda, Dr. İdris Ertaşkın Saymanlık görevine, Emine Aybüken Yıldırım ise, Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreterliğine oy birliği ile seçildiler. Toplantıda Kent konseyi yönergesinin Çalışmaların verimli hale getirilmesi ve Başkan Yardımcılıklarının 4’e kadar artırılmasına imkan verecek şekilde güncellenmesi için Prof. Dr. Teyfik Gülsoy, Av. Emine Aybüken Yıldırım, ve Av. Yılmaz Demirdelen’e görev verildi. 2020 bütçesinin oluşturulması, Sivil inisiyatif varlığının ve kent konseylerinde katılımcılığın en önemli göstergelerinden olan,  Meclisler ve Çalışma gruplarının hemen oluşturulması için Ahmet Gök, Emine Aybüken Yıldırım, B. Sıtkı Severoğlu, Tarık Aytekin, M. Hilmi Teymur, Hulusi Kalender Mehmet Özdemir’e görev verildi. 4. Dönem Genel Sekreteri Fikret Murat Tural çalışma guruplarının oluşumunda ayrıca deneyimlerini paylaşarak destek sağlayacak.

Dilek ve temenniler kısmında Yürütme Kurulu üyesi Hulusi Kalender, Kamil Ocak Stadyumu Plan Değişikliği ile ilgili konuyu gündeme getirdi. Bu konuda 24 Ekim tarihinde bir Genel Kurul yapılmasına karar verildi. Ayrıca, ilimiz de ki uçak seferleri ve bilet fiyatları konusu ile ilgili bir çalışma yapılmasına,
Deprem Master planının takip edilmesine, Sof Dağı ile ilgili çalışma yapılmasına oy birliği ile  karar verildi.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin