KENT KONSEYİNİN DİNAMİK KADIN MECLİSİ

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı yapılan seçimle belirlendi.
KENT KONSEYİNİN DİNAMİK KADIN MECLİSİ

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen seçimle belirlendi. Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, yürütme kurulu olarak tüm çalışma meclisleriyle birlikte dinamik bir şekilde çalışmaların sürdürüleceğini dile getirdi. Kentin tüm kesimlerinden katılan kadınlardan oluşan Kadın Meclisi başkanını seçimle belirledi. Yapılan seçimde Kadın Meclisi Başkanlığına Ayşe Teymur seçildi.

BAYRAK, “DAHA GÜZEL BİR GAZİANTEP İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Gaziantep Kent Konseyin bir duraklama döneminin ardından yeni dönemde dinamik bir şekilde çalışmalarını sürdüreceğine dikkat çeken Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, “Yürütme kurulumuz başta olmak üzere yeni dönemde oluşacak tüm meclislerimiz daha dinamik bir şekilde yaşadığımız şehrimizin ve insanlarımızın sorunlarına çözüm önerilerini raporlar şeklinde ortaya koyacağız. Kent Konseyi’ne yönetmelik olarak kimlerin katılacağı belirlenmiştir. Bu kuruluşa; siyasi parti temsilcileri, Meclis kuruluşları, STK’lar ve odalar katılabilir. Alınan kararlar, halkın görüşünü yansıtır. Tavsiye niteliğindedir. Kent Konseyi, denetimdir. Yaşanan sorunların konuşulduğu ve çözüm üretildiği bir platformdur. Kent konseyi siyasetin üstündedir. Kent Konseyi, akıl ve birliğe uygun olarak çalışmalıdır” diye konuştu.

TOPLANTIYA TÜM KESİMLERİ TEMSİLEN KADINLAR KATILDI

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi yapılan seçimle belirlendi. Toplantıya Gaziantep Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ndan Hülya Akkaya, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Aybüken Yıldırım ve Aylin Teymur'da katıldı. Şehrin tüm kesimlerinden kadınların katılımı ile güçlü bir seçim gerçekleştiren Kadın Meclisi üyeleri yeni dönemde önemli çalışmalara imza atacak. Gaziantep Kent Konseyi’nde düzenlenen seçimde Kadın Meclisine Ayşe Teymur seçildi. Teymur önümüzdeki günlerde düzenleyeceği toplantıda çalışma gurubunu belirleyecek.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
27.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin