Kentin en kötü fuarı oldu

Kentin en kötü fuarı oldu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi destekleriyle AKORT Fuarcılık tarafından; Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı (BUILDEAST) ile eş zamanlı olarak düzenlenen Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarına ilgi gösterilmedi. Fuar alanında yaşanan aksaklıklar ve fuarın adına uygun şekilde ziyaretçilerden yoksun olması nedeniyle Gaziantep’te ilk kez bir fuar sınıfta kalmış oldu.

Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı konumundaki Gaziantep’in, sanayi, ticaret ve turizmde olduğu kadar inşaat ve yapı sektörlerinde de ülkemizin önde gelen illeri arasında yer alması nedeniyle oldukça önemli görülen fuar açıldığı günden itibaren ziyaretçilerden yoksun kaldı. Çok az sayıda ziyaretçisi ve fuarın amacı doğrultusunda düzenlenememesi karşısında çok sayıda inşaat firması ve tedarikçisinin tepkisine neden oldu. Fuar’da ağırlıklı olarak TOKİ projelerinin tanıtımına açılması fuar organizasyonunda yer alan isimlerin eleştirilmesine neden oldu.
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Başkanı Gökhan Çeliktürk ise fuarları düzenlemelerinin temel amacının Türk inşaat sektörü ile Ortadoğu’daki paydaşları buluşturmak olduğunu ifade etmişti. Çeliktürk’ün bu söylemi dışında düzenlenen fuar nedeniyle kendisine yönelik tepkilerin arttığı iddia ediliyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin