Kentte görsel şölen yaşanıyor

Kentte görsel şölen yaşanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin değişik bölgelerine dikilen laleler görsel şölen yaşatıyor. Kente yaşayan insanların büyük beğenisini kazanan bir birinden güzel laleler ile insanlar fotoğraf çektiriyorlar.

BOTANİK BAHÇEYE ZİYARETÇİ AKINI YAŞANIYOR

Büyükşehir Belediyesine bağlı Botanik Bahçesi bu yıl da lalelerle renklenirken şehrin ana arterleri başta olmak üzere değişik mekanlara dikilen rengarenk laleler kentte baharı müjdeliyor. Değişik sezonlarda ve boyutlarda tam onlarca çeşit lale Botanik Bahçesindeki yerini aldı. Orta, erken, geç ve çok geç sezon olarak adlandırılan lale çeşitleri Botanik Bahçesin de ziyaretçilerle buluşmaya hazır. Apeldoorn's Elite, Blue Beauty, Christmas Dream, Ballerina, Inzel, Leo Visser, Jimmy, Holland Beauty, West Point, Purple Rain, White Elegance,Purissima, Toronto, Yokohama, Upstar, Sogetsu, Synaeda Orange, Carnaval de Nice, Silver Dollar, Shirley dikilen lale çeşitlerinden sadece birkaçı. Her biri ayrı renk ve güzelliğiyle ziyaretçileri etkilemeye hazır.

ONLARCA ÇEŞİT LALE GÖRSEL ŞÖLENE İMZA ATIYOR

Geçen sezonda bulunan 87 çeşit laleye bu yıl 85 lale çeşidi daha eklediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "172 çeşit lale ile birlikte bu yıl bütün ihtişamıyla Ters Lale de Botanik bahçesinde yer almaktadır. Eski zamanlardan bu yana kadar gelen çeşitli lale türleri beraberinde bazı öykülere de sahiptir. Lale boylarının bükük olması ve toprağına akıttığı damlalar renkleriyle çeşitli hikayeleri anlattırır. Kırmızı Laleler, Anadolu'da başlarında kırmızı tülbentle baba evlerinden mahzun bir şekilde çıkan gelinlerin yasını andırır” şeklinde görüş belirttiler.

GAZİANTEP GENELİ RENGARENK OLDU

Botanik Bahçesine gelen ziyaretçileri muhteşem renk ve koku görüntüsüyle karşıladıklarını vurgulayan yetkililer, "Bu yıl Botanik Bahçesinden başlayarak, Festival Park, Uzay Park, Masal Park ve Kavaklık Parkı ve tüm Gaziantep, renk renk, çeşit çeşit lalelerle bezendi. Lale dikimi yapılırken belirli geometrik şekiller ve figürler esas alınarak lale şöleni hazırlandı. Parklara gelen ziyaretçiler hem dinlenip hem eğlenirken lalelerin gösterişi ve güzelliğiyle de büyülenecekler. Tarihi değerimiz olan lalelerle yapacağımız bu muhteşem şölende buluşmaya tüm Gazianteplileri davet ediyoruz" diye konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
27.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin