Kıdem tazminatına dikkat çektiler

Kıdem tazminatına dikkat çektiler

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu 15-16 Haziran Direnişinin yıl dönümü dolayısıyla birçok ilde basın açıklamaları, eylemler ve mitingler düzenledi. Gaziantep’te Yeşilsu’da toplanan sendika yönetimleri ve çalışanların ortak mesajı kıdem tazminatı oldu.

15-16 Haziran direnişinin 49. Yılında Gaziantep Disk bölge temsilciliği basın açıklaması düzenledi. Yeşilsu Parkında yapılan açıklamayı, Disk Gaziantep bölge temsilcisi Ali Güdücü okudu. Açıklamada 15-16 Haziran direnişinde yaşamını yitiren işçiler anılırken, onların işçi sınıfının mücadelesinde yaşatılacağı vurgusu yapıldı. Bugün de işçilerin haklarının tehdit altında olduğunu söyleyen Güdücü; ekonomik krizin etkisini artırdığını, işsizliğin rekor seviyelere ulaştığını, ülkeyi yönetenlerinse krizin faturasını işçilere emekçilere yıkmaya çalıştığını dile getirdi.

Maliye Bakanlığı'nın 10 Nisan'da açıkladığı paketi de hatırlatan Ali Güdücü, kıdem tazminatının fona devri, BES'in zorunlu hale getirilmesi ve verginin tabana yayılmasını içeren paketin, işçiler için ciddi bir tehlike olduğunu savundu. Kıdem tazminatının fona devrinin daha önce de gündeme getirildiğini söyleyen Güdücü “Bizler bu girişimi daha önce durdurduk. Eğer kıdem tazminatına el uzatmaya kalkarsanız, karşınızda bedeli ne olursa olsun kıdem tazminatını savunan işçileri bulacaksınız" dedi.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin